Oto zdjęcia prototypu inteligentnego zegarka Nokii. Brzydki jak noc, czyli tak jak większość smartwatchy w 2014

Strona głównaOto zdjęcia prototypu inteligentnego zegarka Nokii. Brzydki jak noc, czyli tak jak większość smartwatchy w 2014
04.01.2016 10:35
Microsoft Moonraker
Microsoft Moonraker
Źródło zdjęć: © apeggy.tumblr.com
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

W czasach, gdy Nokia zaczęła tworzyć urządzenia z systemem Microsoftu pojawiało się wiele plotek o produktach, które mogą trafić na rynek, a jednym z nich był smartwatch. Teraz można zobaczyć, jak miał on wyglądać.

Wraz z przejęciem działu mobilnego Nokii przez Microsoft prawdopodobnie zostało zamkniętych wiele projektów, jak chociażby model McLaren z 50-megapikselowym aparatem. Kolejnym jest zegarek, który pojawił się w sieci kilka miesięcy temu pod nazwą Moonraker. Teraz użytkownik Weibo o nicku @Mochangyou udostępnił prawdziwe zdjęcia prototypu tego smartwacha.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Ten kwadratowy zegarek zapewne świetnie współgrałby z systemem Microsoftu, który opiera się na kafelkach. Niestety na zdjęciach nie widać jak dokładnie wyglądałby system. Można jedynie zakładać, że przypominałby to co zostało pokazane jakiś czas temu na renderach:

Microsoft Moonraker
Źródło zdjęć: © apeggy.tumblr.com
Microsoft Moonraker

Mimo tego, że ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej okrągłych smartwachy to taki produkt byłby dla wielu ciekawą alternatywą. Mi co prawda nie wydaje się zbyt atrakcyjny - a nawet uznałbym za niezwykle brzydkiego - ale w 2014 królowały kwadratowe konstrukcje i ten model dobrze wpisałby się w tamte standardy. Wcześniejsze przecieki sugerują, że podobnie jak Lumie, byłby dostępny w wielu kolorach. Ten element mógłby sprawić, że zainteresowaliby się nim młodzi ludzie.

O tym produkcie wiadomo jedynie to, że miał zostać zaprezentowany razem z Nokią Lumią 930, ale projekt został anulowany. Na razie wszystkie przecieki wskazują, że Microsoft nie planuje w najbliższej przyszłości pokazać żadnego smartwatcha. Warto przypomnieć, że aktualnie Amerykanie skupiają się na opaskach, a konkretniej modelu "Band".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)