Dobra sprzedaż Lumii w Europie nadzieją dla WP7?

Dobra sprzedaż Lumii w Europie nadzieją dla WP7?

Lumie nadzieją na lepszą przyszłość WP7? (fot. v3.co.uk)
Lumie nadzieją na lepszą przyszłość WP7? (fot. v3.co.uk)
Kamil Homziak
23.02.2012 09:27, aktualizacja: 23.02.2012 10:27

O sprzedaży Nokii z rodziny Lumia krążą różne plotki: raz mówi się o świetnej sprzedaży, to znów o fatalnej. Według New York Timesa Lumie mogą się przyczynić do wzrostu popularności WP7, zwłaszcza w Europie.

Redaktorzy amerykańskiego dziennika zauważają, że na rodzimym rynku smartfonom z mobilnymi okienkami trudno będzie osiągnąć sukces. Żadnych liczb nie podaje też Microsoft, ponieważ mogłoby to tylko spowodować więcej szkody niż pożytku.

Inaczej jest w Europie - w austriackim Orange to Lumia 800 jest najczęściej wybieranym smartfonem. W Wielkiej Brytanii dobra sprzedaż osiemsetki przyczyniła się do wzrostu popularności Windows Phone 7 z 0,4% w zeszłym roku do 2,2%. To w dużym stopniu zasługa wspólnej promocji Nokii, Microsoftu i Orange, w ramach której do każdej zakupionej u operatora Lumii 800 dodawano gratis Xboxa 360. Najchętniej nową Lumię kupują Niemcy - do kraju za Odrą powędrowało już około 200 tys. tych telefonów.

Analitycy Canalys uważają, że można się było tego spodziewać: Nokia to marka silnie zakorzeniona w świadomości mieszkańców Starego Kontynentu. Co prawda od premiery pierwszego iPhone'a nadeszły dla niej ciężkie czasy, ale teraz ma szansę się odrodzić.

Jeśli nie nastąpi to teraz, po porzuceniu Symbiana na rzecz Windows Phone 7, to już nigdy nie będzie na to szansy, a fińskiego giganta czeka zapewne zmiana właściciela. Na razie trudno wyrokować, jak Lumie poradzą sobie w polskich realiach, ale biorąc pod uwagę ich ceny (zwłaszcza u operatorów, a nie w serwisach aukcyjnych), zawojowanie naszego rynku może się okazać nie lada wyzwaniem.

Źródło: New York Times

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)