Dobra zmiana w Androidzie. Powinna ucieszyć wszystkich użytkowników

Dobra zmiana w Androidzie. Powinna ucieszyć wszystkich użytkowników26.04.2022 16:00
Dobra zmiana w Androidzie. Powinna ucieszyć wszystkich użytkowników

Twój smartfon z Androidem przestanie ukrywać przed tobą, że możesz korzystać z nowych funkcji.

W ostatnich latach Google gruntownie przebudował Androida, w efekcie czego sama wersja systemu ma dziś coraz mniejsze znaczenie. Wiele nowych funkcji dociera do użytkowników poprzez aktualizację Usług Google Play, co zachodzi w tle i nie wymaga podmiany całego oprogramowania.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Kilka tygodni temu Google zapowiedział Androida 13, a przy tym ogłosił, że część jego kluczowych funkcji trafi także na smartfony ze starszymi wersjami systemu.

Jest tylko jeden problem. Usługi Google Play aktualizowane są w sposób niezauważalny dla użytkownika, więc - o ile nie śledzi na bieżąco serwisów branżowych - może nawet nie wiedzieć, że właśnie dostał paczkę funkcji, które mogą ułatwić mu życie.

Jakiś czas temu Google dodał do Androida fantastyczną funkcję Udostępnianie w pobliżu, która ułatwia przesyłanie plików między urządzeniami. Zapewne miliony użytkowników do dziś nie mają o niej pojęcia.

Android wyświetli powiadomienia o nowych funkcjach

Jak zauważył niejaki Mishaal Rahman, twórcy Androida planują umieścić w Sklepie Play specjalny panel informujący, że "Google właśnie dodał nowe funkcje na twój telefon". Ma on zawierać szczegółowe omówienie nowo dodanych funkcji.

412228183870931500

Co ciekawe, pojedynczy użytkownicy donoszą, że tego typu panel widują od kilku miesięcy. Najwidoczniej rozwiązanie to jest aktualnie rozwiązane na niewielkiej grupie osób, jak to zwykle w tego typu sytuacjach bywa.

Na razie nie wiadomo, kiedy Google zacznie udostępniać powiadomienia o nowych funkcjach wszystkim użytkownikom. Oby jak najszybciej, bo jest to jedno z najprzydatniejszych rozwiązań ostatnich lat. Co komu po nowych funkcjach, jeśli nawet o nich nie wie?

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)