Dobre zdjęcia z telefonów za grosze. Android Go z usprawnioną aplikacją aparatu

Dobre zdjęcia z telefonów za grosze. Android Go z usprawnioną aplikacją aparatu
Miron Nurski

06.10.2020 10:02, aktual.: 06.10.2020 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zatroszczył się o fotograficzne możliwości telefonów za mniej niż 500 zł.

Android Go to okrojona wersja systemu, rozwijana z myślą o najtańszych smartfonach z podstawową specyfikacją. Liczne kompromisy dotyczą także fotografii, ale Google postanowił nadrobić braki.

Android Go z trybem nocnym i HDR-em

Domyślna aplikacja aparatu z uboższej wersji Androida - Camera Go - dostaje dwie kluczowe funkcje, bazujące na rozwiązaniach doskonale znanych z droższych smartfonów.

Pierwsza nowość to tryb nocny. W tym trybie smartfon błyskawicznie wykonuje serię zdjęć z różnymi ustawianiami, a następnie łączy je w jedną fotografię. Finalna fotka ma być dużo jaśniejsza i ostrzejsza.

Obraz
Obraz;
Obraz
Obraz;

Przytoczone przez Google'a przykłady pokazują, że efekty są imponujące. Pamiętajmy, że mówimy o oprogramowaniu skierowanym do najtańszych smartfonów na rynku.

Druga nowość to HDR, czyli algorytm zwiększający rozpiętość tonalną zdjęć. Dzięki tej funkcji można oczekiwać lepszych, nieprzepalonych zdjęć w dzień.

Obraz
Obraz;

Warto odnotować, że aplikacja Camera Go nie jest uniwersalna; Google dostosowuje swoje algorytmy pod konkretną specyfikację aparatu. Ma to swoje zalety i wady. Z jednej strony można oczekiwać, że apka w pełni wykorzysta potencjał sprzętu. Z drugiej użytkownicy poszczególnych smartfonów muszą czekać na aktualizację dostosowaną do konkretnego telefonu.

Aktualizacja aparatu w Androidzie Go zaczyna się od 3 smartfonów

Na razie Google zaczął stopniowo udostępniać tryb nocny. Na pierwszy ogień idą telefony:

  • Nokia 1.3;
  • WIKO Y61;
  • WIKO Y81.

Funkcja HDR ma zostać udostępniona pod koniec roku. Wcześniej apka Camera Go została uzbrojona w tryb portretowy odpowiadający za rozmywanie tła.

W naszym kraju dostępny jest tylko pierwszy z wymienionych smartfonów. Nokia 1.3 zadebiutowała u nas w kwietniu w cenie 399 zł. Użytkowników tegoż budżetowego telefonu czeka więc miła niespodzianka, bo kilka miesięcy od premiery aparat stanie się znacznie, znacznie lepszy.

Biorąc pod uwagę, jak skuteczne są algorytmy Google'a, nie jest wykluczone, że budżetowce z Androidem Go będą robić lepsze zdjęcia od części droższych telefonów, które aplikacji Camera Go nie mają.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)