Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast!

Dogoń wspólnika i uciekaj przed policją - recenzja Escape Fast!

Escape Fast!
Escape Fast!
Marek Pruski
22.06.2015 08:43, aktualizacja: 22.06.2015 10:43

Uciekanie przed policją zawsze było w grach bardzo żrącym motywem. Na ogół ludzie w grach chcieli robić to, za co w normalnym życiu trafiliby za kratki. W nieco uproszczonym modelu, pokazuje to gra Escape Fast.

Z góry uprzedzam - ta gra to nie Need for Speed, choć są w niej samochody i goniąca nas policja. Wcielamy się w złodzieja, który właśnie obrabował bank. Jego wspólnik jednak uciekł podczas napadu bez niego. Zabrał też pieniądze, które będziemy się starali odzyskać.

Rozgrywka toczy się na platformach, pokrytych asfaltem. Zawieszone są jednak wysoko w powietrzu, co stanowi dodatkowe utrudnienie. Kierując pojazdem mamy do wyboru 2 sposoby sterowania. Joystick, którego zaletą jest to, że można regulować prędkość, oraz przyciski, w których tego bajeru nie ma, bo auto przyspiesza automatycznie.

Obraz

Gra składa się z poziomów. Na trasach rozstawione są nie tylko monety, ale również barierki i paliwo. Uderzenie w to pierwsze sprawia, że tracimy jedno życie, a to drugie dodaje wachy, która zużywa się w dość szybkim tempie. W późniejszych levelach pojawią się kolejne przeszkody takie jak chociażby autka cywili.

Wszystko spoko, ale gdzie ta policja? Otóż gliniarze schowani za niektórymi barierkami starają się wskoczyć na drogę i nas dogonić. Jadą z podobną prędkością, ale nudzą się nami po jakimś czasie. Wspomaganiem prędkości natomiast, zajmą się fragmenty drogi z przyspieszaczem. Kiedy wyskoczymy z trasy lub dojdzie do wypadku, gra uraczy nas ciekawą poradą dodającą skrzydeł.

Kiedy będziecie chcieli zmierzyć się z tą grą, będziecie musieli również zmierzyć się z jej sterowaniem. Czułość joysticka sprawiła, że przesiadłem się na przyciski. Te jednak również nie pozwalają na w miarę łatwe manewrowanie. Być może taki był zamysł twórców, by sterowanie było tak trudne. A może to zwyczajnie niedopracowane mechanizmy?

Obraz

Ta gra to naprawdę przyjemny tytuł, na który natrafiłem przeglądając ofertę Sklepu Windows Phone. Tam gra jest płatna, jednak pozbawiona jest reklam. Podobnie w przypadku App Store'a. Popularność przynajmniej w Sklepie Play nie zaskakuje, a być może spowodowane jest to sterowaniem, o którym wspomniałem wcześniej.

Escape Fast Launch Trailer

Mimo wszystko Escape Fast! to ciekawa produkcja z dozą humoru i ładną grafiką. Przekonanych zapraszam do sklepów. Podzielcie się również swoją opinią na temat gry, w komentarzu poniżej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)