Donald Trump w Warszawie. Możliwe telekomunikacyjne utrudnienia

Donald Trump odwiedzi Warszawę
Donald Trump odwiedzi Warszawę
Źródło zdjęć: © Gage Skidmore / Wikimedia zmodyfikowane zdjęcie
Miron Nurski

05.07.2017 12:00, aktual.: 05.07.2017 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezydent USA Donald Trump 5 i 6 lipca będzie w Polsce, dlatego mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Również tymi związanymi z telefonią komórkową.

Niedogodności związane z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych odczuła na własnej skórze Joanna Sosnowska, redaktor naczelna działu technologii Wirtualnej Polski. W jej mieszkaniu pojawiły się służby bezpieczeństwa, aby upewnić się, czy z okna widoczny jest plac Krasińskich, na którym 6 lipca Donald Trump wygłosi przemówienie.

Istnieje prawdopodobieństwo, że podczas wspomnianego przemówienia Asia nie będzie mogła korzystać ze swojego telefonu.

Donald Trump w Warszawie - czy zostaną użyte urządzenia blokujące sygnał sieci komórkowych?

Odpowiedź na to pytanie próbowałem uzyskać od Biura Ochrony Rządu, ale to zasłania się "niejawną dokumentacją" określającą "formy i metody realizacji działań przez BOR".

Skontaktowałem się także z generałem dywizji Wojska Polskiego, Romanem Polko. Dostałem potwierdzenie, że przy okazji takich wydarzeń jak wizyta prezydenta USA faktycznie stosuje się zagłuszacze sygnałów sieci komórkowych.

Dotyczy to zwłaszcza przejazdów prezydenta, gdy - jak zauważył mój rozmówca - najłatwiej jest dokonać ewentualnego zamachu. Telefon mógłby wówczas zostać wykorzystany do zdalnej detonacji ładunku.

Sygnał może zostać zagłuszony także podczas wystąpienia Trumpa

Osoby, które 6 lipca o 13:00 wybiorą się na przemówienie, także muszą się liczyć z utrudnieniami. Jeśli spodziewasz się ważnego telefonu, lepiej w tym czasie unikaj placu Krasińskich.

Co z mieszkańcami pobliskich bloków, którzy na przemówienie się nie wybierają? Tego nie wiadomo. Gen. Polsko zauważył, że to służby bezpieczeństwa decydują o tym, jak duży obszar należy "wygłuszyć", aby zapewnić prezydentowi bezpieczeństwo.

Jeśli więc twoja rozmowa telefoniczna zostanie nagle urwana, może to oznaczać, że Donald Trump jest niedaleko.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)