Dostęp do plików iPhone'a poprzez USB

iphonebrowser
iphonebrowser
Krystian Bezdzietny

11.07.2009 16:00, aktual.: 11.07.2009 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami dostanie się do plików iPhone'a jest rzeczą bezcenną, gdy chce się wyedytować choćby jeden mały plik. Oczywiście można posłuzyć się protokołem SSH oraz połączeniem WiFi, ale co zrobić, jeśli nie posiadamy tego drugiego? Poniżej przedstawiam dwie alternatywy.

Czasami dostanie się do plików iPhone'a jest rzeczą bezcenną, gdy chce się wyedytować choćby jeden mały plik. Oczywiście można posłuzyć się Aplikacja może sprawiać wrażenie banalnej i niefunkcjonalnej, jednak jak sama nazwa aplikacji mówi, w wolnym tłumaczeniu przeglądarka iPhone'a. Nie znajdziemy tutaj takiego, jak choćby nadawanie uprawnień, co niejednokrotnie się przydaje. Ciekawostką zaś, jaką oferuje aplikacja to możliwość od razu 'przekierowywania' do folderów zawierających dzwonki iPhone'a czy tematów WinterBoard-a. To jest dosyć przydatna funkcja.

iPhoneBrowser można nazwać aplikacją 'na szybko', jeśli chce się wrzucić lub usunąć konkretny plik. Działa bezproblemowo i szybko. Współpracuje także z oprogramowaniem 3.0. Aplikację można bezpłatnie ściągnąć Ta aplikacja to już kombajn, jeśli chodzi o wertowanie plików iPhone'a. W sumie to nie sama aplikacja iPhone Tunnel Suite, a WinSCP (znany już m. in. z tego wpisu), do którego dostęp możemy uzyskać także przez USB.

Teoretycznie uruchomienie samej aplikacji, według twórców, nie powinno sprawiać żadnych problemów, jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. Jak więc sprawnie i bezboleśnie dostać się do plików iPhone'a za pomocą iPhone Tunnel Suite?

Na początku należy się upewnić, że mamy zainstalowany (dostępny w Cydii pod nazwą OpenSSH) i włączony protokół SSH. Jeśli tak, to przechodzimy do iPhone Tunnel Suite. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja wyświetli komunikat z zapytaniem, czy chcemy skonfigurować nowe urządzenie. Ignorujemy to i przechodzimy do głównego okna aplikacji. Powinno wyglądać ono mniej więcej tak:

Kluczem do poprawnego działania aplikacji są te dwa komunikaty, zaznaczone wyżej na czerwono, które powinny mieć napis *Running!. *Jeśli tak jest, to wybieramy przycisk *File Browser. *Po tej czynności powinno pojawić się takie okienko: wpisujemy tutaj kolejno dane:

  • host name: 127.0.0.1
  • user: root
  • password: alpine

Następnie klikamy *Login *i naszym oczom powinno ukazać się okno WinSCP z przeglądarką plików iPhone'a.Uwaga! Jeśli iPhone Tunnel Suite nie przechodzi do kroku uruchomienia WinSCP, przy czym wyświetla komunikat o błędzie, to należy wykonać następująca czynność.

Wchodzimy do  C:Program FilesCommon FilesAppleMobile Device Supportbini stąd kopiujemy plik *iTunesMobileDevice.dll do lokalizacji C:Program FilesiPhone Tunnel Suite 2.7 BETAiTunnel. *Jeśli komputer będzie chciał podmienić pliki, to się zgadzamy.

Jeśli to także nie rozwiąże problemu (bo u wierzcie, iż jest taka możliwość), to należy skopiować folder *Lockdown *z lokalizacji C:Documents and SettingsAll UsersApplication DataApple (Win XP) lub C:ProgramDataApple (Win Vista) do lokalizacji *C:Documents and Settings<nazwa użytkownika>Application DataApple Computer *(Win XP) lub C:Użytkownicy<nazwa użytkownika>AppDataRoamingApple Computer.

Sposób z iPhone Tunnel Suite działa również na oprogramowaniu 3.0. Do wykonania jednak tej operacji wymagany jest iTunes 8.2. iPhone Tunnel Suite dostępny jest bezpłatnie pod tym adresem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)