Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą

Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą17.07.2014 12:15
Dostęp zdalny i aplikacje mobilne – inteligentny budynek zawsze pod kontrolą
Redakcja Komórkomanii

Niezależnie czy właśnie gdzieś jedziesz, płyniesz, a nawet lecisz, Twój dom zawsze może być przy Tobie. Dzięki mobilnym aplikacjom na smartfony i inteligentnej automatyce budynkowej, możesz w każdej chwili za pomocą telefonu wejść do domu, sprawdzić czy wszystko w nim w porządku, zgasić zapomniane światło czy… przygotować go na swój powrót. Dzięki aplikacjom i funkcji dostępu zdalnego masz zawsze wszystko pod kontrolą.

Dom jest tam, gdzie ty – dostęp do systemu przez aplikacje mobilne

Z dobrym manipulatorem jest jak z aparatem fotograficznym - najlepszy jest ten, który masz zawsze pod ręką. Posiadanie nawet najlepszego aparatu na nic się nie zda, gdy nie będziesz miał go przy sobie w chwili, gdy akurat jest coś wartego uwiecznienia. Stąd tak wielką popularnością cieszą się aparaty wbudowane w telefony komórkowy. Projektując system FIBARO założyliśmy, że nie inaczej będzie z naszą automatyką. Dlatego w FIBARO do zarządzania domem również używamy komórki.

FIBARO dla smartfonów

412081496611095462

Aplikacja FIBARO dostępna jest bezpłatnie w dwóch największych sklepach z aplikacjami dla smartfonów, - AppStore oraz Google Play

Obie aplikacje cechują się taką samą funkcjonalnością. Za ich pomocą masz możliwość pełnego zarządzania urządzeniami elektronicznymi, multimediami, ogrzewaniem oświetleniem czy systemem bezpieczeństwa.

Aplikacja FIBARO pozwala na pracę lokalną i zdalną. Praca aplikacji możliwa jest po zalogowaniu się stworzonym przez administratora domu kontem mieszkańca. Dzięki temu za Twoją pełną zgodą system FIBARO może lokalizować Twoją pozycję geograficzną i po odpowiednim skonfigurowaniu, wykorzystywać ją do uruchamiania domowych procesów.

FIBARO sprawdza pozycję geograficzną Twojego dziecka, które jest w szkole. Gdy tylko opuści budynek szkoły, otrzymasz powiadomienie Push. Po wejściu twojej pociechy do szkolnego autobusu, FIBARO przygotuje dom na jego powrót. Ogrzeje pomieszczenia, sprawdzi jakość powietrza w jego pokoju i ewentualnie go przewietrzy. Uruchomiony zostanie piec, w którym wcześniej przygotowałeś obiad do odgrzania. Gdy tylko przekroczy prób, dom już będzie czekał z ciepłym obiadem i odpowiednio przygotowanym pokojem do odrabiania lekcji, a ty otrzymasz kolejne powiadomienie, że maluch bezpiecznie dotarł do domu.

FIBARO dla iPad’a

412081496611423142

Aplikacja FIBARO dla iPad dostępna w bezpłatnie w AppStore pozwala na wygodne zarządzanie pełną automatyką systemu FIBARO wraz z funkcją przeglądania raportów o zdarzeniach mających miejsce, jak również danych związanych ze zużywaną energią elektryczną.

Podobnie jak aplikacja przygotowana dla smartfonów, także FIBARO dla iPada umożliwia pełne zarządzanie w trybie lokalnym i zdalnym naszym domowym klimatem, jego oświetleniem, systemem bezpieczeństwa czy multimediami.

Przejrzysty i intuicyjny interfejs pozwala o wiele wygodniejszy sposób zarządzać wszystkimi funkcjami. Duży 10 lub 7.9 calowy ekran tabletu Apple wprost porywa nas do świata inteligencji budynkowej w przystępny obsługiwany palcem sposób.

Kontroluj oświetlenie

Dwukierunkowa komunikacji centrali Home Center z aplikacjami FIBARO pozwala nie tylko na uruchamianie i gaszenie oświetlenia w całym domu, ale także sprawdzenie, w którym pomieszczeniu oświetlenie akurat jest włączone, w którym przed wyjściem zapomnieliśmy go zgasić. W przypadku ściemniaczy, w każdej chwili możesz dokonać zmiany natężenia światła łatwym w użyciu suwakiem.

Przygotuj domowy klimat przed powrotem

412081496611750822

Nie ma nic bardziej przyjemnego, niż powrót z podróży do ciepłego domu w zimę lub chłodnego w lato. Dzięki aplikacjom FIBARO możesz jeszcze przed dotarciem do domu, ustawić żądane temperatury dla każdego pomieszczenia z osobna, uruchomić piec do grzania wody czy sprawdzić wilgotność i w razie potrzeby uruchomić domowy nawilżacz. FIBARO to system, który w wyjątkowy sposób potrafi zadbać o domowy klimat.

Podnieś rolety, otwórz okno

Niezależnie od tego czy tylko chcesz przewietrzyć górne partie domu, czy może zasymulować swoją obecność podczas dłuższego wyjazdu, bez przeszkód kilkoma dotknięciami ekranu smartfonu unieś antywłamaniowe rolety i uchyl okno, by wpuścić nieco świeżego powietrza.

Zarządzaj alarmem i miej pod kontrolą bezpieczeństwo domu i Twoich najbliższych

412081496611947430

Bezpieczeństwo domu i Twoich najbliższych to dla nas kluczowa sprawa. Dlatego system FIBARO posiada niezwykle łatwą integrację z popularnymi systemami alarmowymi, w tym z popularnym systemem Satel Integra. Umożliwia również pracę z dowolnymi systemami kamer przemysłowych CCTV IP, systemem przeciwpożarowym, a także z czujnikami zalania, ruchu, dymu, kontaktronami, jak również z dowolnymi binarnymi czujnikami, na przykład czadu czy gazu. Dzięki inteligentnej instalacji FIBARO możesz poczuć się naprawdę bezpiecznie, a swój dom mieć zawsze na oku dzięki mobilnym aplikacjom FIBARO i swojemu smartfonowi.

Sprawdź, kto się kreci wokół domu

FIBARO, a także FIBARO dla iPad współpracują z kamerami IP. Niezależnie czy jesteś w domu, w pracy czy na wakacjach, możesz jednym dotknięciem ekranu telefonu uruchomić podgląd ze wszystkich kamer w domu, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego włączyć obraz w powiększeniu

.

Zaimplementowane klawisze do obsługi ruchomych kamer pozwalają na zdalne zarządzanie nimi. Z powodzeniem możesz poruszać nimi w każdą stronę, a także wykonać zdjęcie.

Przeglądaj statystyki zużycia energii elektrycznej i zagrożeń pożarowych

412081496612275110

W aplikacji FIBARO dla iPad przygotowaliśmy specjalny system statystyk, dzięki któremu w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia przedstawiliśmy dane dotyczące zużycia energii elektrycznej, zbierane przez moduły FIBARO w Twoim domu. Dzięki panelowi Energia może sprawdzić, ile faktycznie zużywasz energii elektrycznej w okresach: ostatniej godziny, dnia, tygodnia, miesiąca, a nawet roku.

Możesz sprawdzić, jakie urządzenia i w którym pomieszczeniu pobierają energii najwięcej, a na które najmniej, a także porównać pomieszczenia ze sobą.

Sporządzone przez centralę analizy pozwolą Ci również przewidzieć rachunek za energię, a także sprawdzić, które urządzenia nadają się do wymiany na bardziej ekologiczne i energooszczędne.

Zarządzaj domowymi multimediami

Dzięki pluginom i obsłudze urządzeń multimedialnych, możesz zarządzać niemal każdym telewizorem, kinem domowym, odtwarzaczem Blu-ray czy innym sprzętem elektronicznym, bez korzystania z tradycyjnego pilota. Jedyne urządzenie, jakiego potrzebujesz, to twój smartfon lub tablet z aplikacją FIBARO.

Sprawdź, kto Cię chce odwiedzić

Dzięki wideo-furtce, bez wstawania z kanapy sprawdzisz, kto dzwoni na Twój wideo-domofon, a gdy zechcesz go wpuścić, elektrozamek w furtce otworzysz ze smartfonu.

Administracja z dowolnego miejsca na ziemi, wodzie, w chmurach i nie tylko…

Dostęp zdalny to nie tylko aplikacje i możliwość sterowania domem na odległość. To także zdalny dostęp do panelu administracyjnego, dzięki któremu nawet gdy nie ma Cię fizycznie w domu, możesz w pełni konfigurować i obsługiwać automatykę FIBARO, gdzie tylko chcesz. Wystarczy, że z komputera podłączonego do Internetu wejdziesz na stronę www.dom.FIBARO.com i zalogujesz się do swojego konta.

Tekst dostarczony przez partnera Komórkomanii, firmę Fibaro*

412081496612864934
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)