Dostępność modelu HTC One będzie mocno ograniczona?

Strona głównaDostępność modelu HTC One będzie mocno ograniczona?
08.03.2013 16:00
HTC One
HTC One

HTC One to najnowszy flagowiec tajwańskiego giganta, który ma być nadzieją firmy na wyjście z kryzysu. Telefon co prawda cieszy się sporym zainteresowaniem, ale nie wiadomo, czy koncernowi uda się nadążyć z jego produkcją i zaspokoić popyt.

HTC One to najnowszy flagowiec tajwańskiego giganta, który ma być nadzieją firmy na wyjście z kryzysu. Telefon co prawda cieszy się sporym zainteresowaniem, ale nie wiadomo, czy koncernowi uda się nadążyć z jego produkcją i zaspokoić popyt.

Jakiś czas temu tajwańska firma brokerska KGI Securities szacowała, że firma HTC w pierwszej połowie 2013 roku dostarczy do dostawców 15 milionów egzemplarzy swojej flagowej słuchawki. Dwa dni temu szacunki te zostały zredukowane do 10,5 miliona sztuk, czyli o niemal 30%. Co  jest powodem tak nagłej zmiany?

[solr id="komorkomania-pl-150013" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4310,htc-one-jedynym-tajwanskim-flagowcem-w-tym-roku" _mphoto="htc-one-1-149115-225x168-2ece306.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3636[/block]

Jak wiadomo, koncern HTC zdecydował się na wyposażenie modelu One w 4-megapikselowy aparat wsparty technologią UltraPixel oraz optyczną stabilizacją obrazu. Teraz mówi się, że dostawcy nie nadążają z produkcją tych modułów, więc w efekcie tajwański gigant nie będzie w stanie wyprodukować swoich smartfonów wystarczająco dużo, by zaspokoić potrzeby rynku.

Dla firmy HTC jest to z pewnością poważny problem. One jest naprawdę udanym telefonem, ale czy na tyle, by klienci byli skłonni czekać na niego tygodniami zamiast zdecydować się na dostępne od razu propozycje Samsunga, Sony, LG i innych producentów? Śmiem wątpić. Tajwański koncern nie ma też żadnych asów w rękawie w postaci innych modeli, bo - jak wiemy - HTC One ma być jedynym flagowcem firmy w tym roku.

[solr id="komorkomania-pl-150169" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4302,sense-5-rowniez-we-wczesniejszych-modelach-htc" _mphoto="htc-one-2-149115-261x168-314b09f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3637[/block]

To wszystko przypomina mi sytuację sprzed niemal trzech lat, kiedy to fabryki Samsunga nie nadążały z dostarczaniem ekranów typu AMOLED potrzebnych do wyprodukowania modeli HTC Desire. Firma ostatecznie zdecydowała się na rezygnację z tych paneli i na pokładzie większości smartfonów, które trafiły na rynek znalazły się dużo gorsze wyświetlacze LCD. Nie zdziwię się, jeśli podobnie będzie w tym przypadku i po prostu na niektórych rynkach HTC One dostępny będzie z innym modułem aparatu. Na pewno będzie to dla firmy lepszym rozwiązaniem, bo na ograniczoną dostępność tego modelu tajwański koncern raczej nie może sobie pozwolić.

Na szczęście dalsze losy najnowszego flagowca HTC powinniśmy poznać już niedługo, bo w przyszłym tygodniu smartfon ten trafi na brytyjskie półki sklepowe.

Źródło: Phone Arena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)