Download Meter – monitoruj swoją aktywność w sieci [wideo]

Download Meter – monitoruj swoją aktywność w sieci [wideo]
Zbigniew Kowal

06.06.2010 16:15, aktual.: 06.06.2010 18:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasy w których każdy posiadał programik do liczenia impulsów telefonicznych minęły bezpowrotnie. Niemal wszystkie komputery korzystają z łącz stałych. Dlatego też coraz mniej osób przejmuje się tym, ile megabajtów danych pobierają lub wysyłają w świat. Nieco inaczej sprawa wygląda z telefonami. Tutaj każdy bajcik jest zliczany przez operatora. Warto wiec monitorować swoją aktywność w sieci.

W App Store jest kilkanaście programów, które wspomagają użytkowników iPhonów w tego typu zadaniach. Dzisiaj przedstawiamy Wam jeden z nich. Download Meter, autorstwa HedonicSoft to całkiem przejrzyście zaprojektowana aplikacja. Nie ważne czy ściągasz pocztę, oglądasz filmiki na YouTube, czy też grasz w gierki sieciowe – cały czas dane są wysyłane i pobierane. Spójrz na poniższy materiał wideo w celu zapoznania się z podstawowymi funkcjami programu:

Download Meter for iPhone - track mobile internet (GPRS/EDGE/3G) and Wi-Fi traffic

Niewątpliwą zaletą aplikacji jest to, że oddziela ona dane pobrane za pośrednictwem Wi-Fi od tych ściągniętych przez 3G. Korzystając jednak z samej aplikacji, nie płacimy ani grosza. Wszystko jest zliczane z poziomu naszego iPhone’a. Nawet jeśli telefon znajduje się w trybie samolotowym, liczniki nadal mierzą nasz ruch w sieci.

Naturalnie, użytkownik może dowolnie skonfigurować program. Wyznaczanie limitów lub sposobu mierzenia trafficu z pewnością przydadzą się w momencie, gdy korzystamy z konkretnej taryfy u operatorów. Czasami limity wyznaczane są w hotelach lub restauracjach, warto więc wiedzieć ile danych możemy jeszcze pobrać. Ostatecznie, jeśli korzystamy tylko z Wi-Fi bez limitów, aplikacja idealnie wypada jako program statystyczny. Ja przykładowo dowiedziałem się, że dziennie ściągam swoim smartfonem ponad 0,5 GB danych!

Obraz

Jeśli poszukiwaliście takiego programu na swojego iPhone’a, to spokojnie możecie wydać 1,59 euro na Download Meter. Aplikacja od HedonicSoft jest już bardzo popularna w niemieckim, rosyjskim oraz włoskim App Store. Czy przyjmie się na polskiej ziemi? Ostateczna decyzja jak zwykle należy do Was.

Źródło: Simblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)