Dragon Hills - zręcznościówka na medal!

Dragon Hills - zręcznościówka na medal!

Dragon Hills - zręcznościówka na medal!
Marek Pruski
10.04.2015 10:00, aktualizacja: 10.04.2015 15:18

Jedna z najgorętszych premier tego sezonu trafiła właśnie do sklepów z aplikacjami. Rodzime studio Rebel Twins swoją kolejną produkcją udowadnia, że gry mobilne w Polsce tworzone są na bardzo wysokim poziomie, z dbałością o jakość i szczegóły.

Gra opowiada o historii pewnej smutnej księżniczki, która uwięziona w wieży czeka na swego księcia. Kiedy ten się zjawia, uśmiech pojawia się na jej twarzy. Entuzjazm nie trwa jednak długo, gdyż zakuty łeb zabiera całe złoto i ucieka w siną dal. Wtedy różowo-włosa piękność wpada w furię, dosiada smoka i przez góry i doliny stara się dogonić swego niedoszłego wybawiciela.

Dragon Hills - Official Teaser

Pierwsza styczność z grą i już pozytywne zaskoczenie – gra jest w pełni po polsku, co pomimo pochodzenia studia mogło nie wydawać się tak oczywiste. Rozgrywka rozpoczyna się płynnie, dostajemy szybkie wskazówki – przytrzymać żeby się zanurzyć i puścić żeby lecieć dalej. Trzeba niszczyć wszystko i wszystkich, uważając przy tym na lawę i kolce.

Smok żywi się monetami, przyspieszaczami, owcami i żołnierzami. Dodatkowej prędkości nadają mu również skoki, a przede wszystkim demolka. Z nią trzeba jednak uważać, bo można nadziać się na kolce lub wpaść do zbiornika z lawą. O ile w przypadku tego pierwszego pomoże nam systematyczne ulepszanie pancerza smoka, o tyle w przypadku drugiego giniemy na miejscu.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/8]

U góry widzimy ile zdrowia pozostało naszemu rumakowi. Zdrowie można stracić w trakcie grania, chociażby przez żołnierzy czy przeszkody, a przydaje się ono najbardziej na końcu, gdy musimy pokonać bossa. Kiedy nam się nie uda, można skorzystać z płatnego bonusu, który sprawi, że rozpoczniemy grę od skończonego momentu

Ta gra nie jest zwykłym, typowym endless tapperem. Zdobywamy tu bowiem poziomy, od których rozpoczynać będziemy naszą rozgrywkę, ulepszamy smoka i miecz księżniczki, a całość opowiada jakąś ciekawą historię. Sama rozgrywka jest niesamowicie dynamiczna, nieporównywalna z chociażby Ski Safari, do którego na pozór wydaje się być podobna. Wybitne momenty przeżywamy w slow-motion, co potęguje wrażenia z gry.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/4]

Wykonanie nie pozostawia nic do życzenia, naprawdę. Grafika jest przecudowna, kolorowa, barwna. Animacje sprawiają, że gra jest pełna życia, akcji. Nawet w menu widać jak tło gry płynnie przechodzi z dziennego na nocne. Pięknie wygląda i działa również wspaniale. Piękne jest też to, że studio wypuściło tytuł na wszystkie 3 platformy, i to jednego dnia, co nie zdarza się często. Brawo!

Dynamiczna zręcznościówka połączona z ciekawą i zabawną fabułą, w dodatku z tak wspaniałą oprawą oraz brakiem ograniczeń, co do platformy – coś niesamowicie rzadko spotykanego. Kawał dobrej roboty, którą ja doceniłem a wy z pewnością zrobicie to samo. Piszcie w komentarzach, jak wam ten tytuł przypadł do gustu.

PLUSY:

[plus] Wartka akcja

[plus] Oprawa graficzna i dźwiękowa

[plus] Spowolnione tempo w najciekawszych momentach

[plus] Rodzima produkcja

[plus] 3 platformy

[plus] Humorystyczna fabuła

Minusy:

[minus] Wersja darmowa z reklamami tylko na Androida

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)