Draw Something z niesamowitym rekordem

Draw Something z niesamowitym rekordem
Zbyszek Kowal

17.04.2012 09:33, aktual.: 17.04.2012 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co może zagwarantować ponad 50 milionów pobrań w App Store? Piękna grafika, uznana marka, a może duże pieniądze wydane na marketing? Jak się okazuje, żadna z tych rzeczy nie była kluczem do sukcesu Draw Something. Zynga zrobiła świetny interes, kupując twórców tej banalnej w swoich założeniach gry.

Draw Something to prosta aplikacja, która przypomina kalambury. Jeden z graczy rysuje obrazek, drugi musi zgadnąć hasło, jakie zostało narysowane. Jeżeli temat zostaje odgadnięty, obie osoby otrzymują punkty. W rewanżu druga osoba rysuje kolejny rysunek dla pierwszej.

Obraz

Aplikacja pozwala wymieniać się rysunkami z wieloma użytkownikami naraz. Do zabawy można zaprosić znajomych z Facebooka lub skorzystać z losowego połączenia z dowolnym użytkownikiem Draw Something. Rozgrywka jest wciągająca.

Dzieło firmy OMGPOP zostało pobrane z App Store już ponad 50 milionów razy. Dane te dotyczą oczywiście wersji darmowej oraz płatnej. Oznacza to, że aplikacja bez uznanej marki, bez ładnej grafiki oraz pieniędzy na marketing dorównała takiemu gigantowi jak Angry Birds!

Oczywiście fenomenem (bo tak należy o tym mówić) Draw Something zainteresowała się Zynga (twórca Farmville’a), która za 180 milionów dolarów kupiła firmę oraz prawa do gry. Zapewne z myślą o przeniesieniu tej niecodziennej rozrywki na platformy społecznościowe.

Przy okazji przejęcia OMGPOP Zynga podała do wiadomości publicznej kilka ciekawych informacji o Draw Something. Wyobraźcie sobie, że za pomocą aplikacji narysowano już ponad 6 miliardów rysunków! Tylko w zeszłym tygodniu Draw Something zostało pobrane ponad 37 milionów razy i liczby te z dnia na dzień rosną. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników sięgnęła właśnie 20 milionów.

Obraz

Jeżeli nie mieliście jeszcze przyjemności zagrać w Draw Something, to polecam Wam zaopatrzyć się w darmową wersję lite, która pozwala na beztroską zabawę. Wprawdzie podczas gry wyświetlane są reklamy, ale nie przeszkadzają one w rozgrywce.

Dodatkowo za 0,79 euro można nabyć pełną wersję gry, która nie tylko eliminuje reklamy, ale również ściąga pewne ograniczenia dotyczące użytych podpowiedzi przy odgadywaniu haseł. W ciągu jednej sekundy powstają ponoć 3 tysiące rysunków! Zobaczcie, czy jesteście w stanie narysować każde hasło, jakie otrzymacie. Naturalnie aplikacja w całości jest w języku angielskim - całkiem niezły trening lingwistyczny i dobra zabawa!

Przydatne linki:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)