Drogi Mikołaju, powiedz Google'owi, aby dał nam Nexusy

Rodzina Nexusów
Rodzina Nexusów
Krystian Bezdzietny

12.11.2012 21:00, aktual.: 12.11.2012 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co należy zrobić, aby Google zainteresował się Polską do tego stopnia, żeby zaczął u nas oficjalnie sprzedawać swój sprzęt? Trudno powiedzieć, ale próbować można wszystkiego. Tak jak Daniel Majchrzak, który w dość niekonwencjonalny sposób prosi o udostępnienie Polakom Nexusów.

Jak pewnie wszyscy wiecie (albo przynajmniej większość z Was), całkiem niedawno Google zaprezentował trzy urządzenia z serii Nexus: dwa tablety i jednego smartfona. Sprzęt jest naprawdę fajny, a jego ceny całkiem przystępne. Szkoda tylko, że oficjalnie można go zamówić wyłącznie przez Internet w sklepie giganta z Mountain View. W Polsce tego rodzaju sprzedaż jest niemożliwa. Tak samo było z pierwszym telefonem Google'a - Nexusem One, a potem z Nexusem S, które początkowo nie były dostępne nad Wisłą.

[solr id="komorkomania-pl-136385" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5039,tak-moglyby-wygladac-aplikacje-dla-androida" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-11-12--275e9ad.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3016[/block]

Daniel Majchrzak postanowił zwrócić uwagę producenta na to, że nie możemy kupić w Polsce najnowszego sprzętu z Mountain View. Napisał list do Świętego Mikołaja, aby ten zmobilizował Google'a do udostępnienia Polakom Nexusów.

Letter to Santa (Google Play and Nexus 10)

Mając na uwadze poczucie humoru pracowników Google'a i podejście do tego typu spraw, jestem ciekaw, czy spragniony nowych Nexusów Daniel otrzyma, o co prosi. Autor tę sprawę komentuje następująco:

Pomysł utworzenia listu w formie wideo pojawił się zaraz po konferencji Google, podczas której zaprezentowana została rodzina nowych urządzeń Nexus. Rozmawiałem wtedy ze znajomymi i zaczęliśmy troszkę narzekać, że ledwie Nexus 7 pojawił się oficjalnie w Polsce, a za oceanem odbyła się już premiera nowego modelu, który nie wiadomo kiedy pojawi się w naszym kraju, bo w sklepie Google Play ma możliwości jego zakupu. Pomyślałem, że zamiast dalej marudzić, lepiej zrobić coś konkretnego w tym kierunku, nawet jeżeli miałoby to jedynie wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

Założyłem, że sposób prezentacji będzie podobny do tego, jaki używany jest w nagraniach promujących produkty i usługi Google, a treść będzie opierała się na rozwiązaniach tej firmy, czyli dokumentach i mapach. Do niedawna zajmowałem się zawodowo tworzeniem instruktażowych prezentacji wideo z obsługi popularnej na rynku aplikacji CAD, więc od strony technicznej byłem przygotowany. Mój list na początku kierowany był bezpośrednio do Google, jednak pomyślałem, ze skoro zbliżają się święta, to zaangażuję w to Świętego Mikołaja. Nigdy nie pisałem do niego listów, więc posiłkowałem się tymi, które znalazłem w sieci.

Warto zwrócić uwagę na komentarze pod filmikiem. Z autorem materiału solidaryzują się nie tylko Polacy, ale też użytkownicy z Wenezueli czy Danii, w których to krajach sprzętowa część Google Play także nie jest dostępna. Filmik, jak wspomniał autor, spotkał się ze wsparciem wykopowiczów i redditowców.

[solr id="komorkomania-pl-136286" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5046,motorola-zaoferuje-wybranym-uzytkownikom-jazde-probna-oprogramowania-przed-jego-wprowadzeniem" _mphoto="bugdroids-136286-270x152-3a2de0e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3017[/block]

Jutro nowe Nexusy pojawią się w niemieckim oddziale Google Play. Ciekawe, kiedy przyjdzie czas na Polskę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)