Droid Incredible kontra Nexus One - pojedynek na aparaty

Droid Incredible kontra Nexus One - pojedynek na aparaty
06.05.2010 11:00
fot. Android and Me
fot. Android and Me
Karolina Adamus
Karolina Adamus

Blog Android and Me przeprowadził ciekawy test Droida Incredible oraz Nexusa One pod względem aparatu fotograficznego. Jeden z redaktorów strony postanowił sprawdzić, jak spisują się oba modele w różnych warunkach, przy tych samych ustawieniach aparatu. Wyniki są zaskakujące.

Nexus One, pierwszy telefon z Androidem wydany przez firmę Google, został wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 megapikseli i wsparty przez funkcję Auto Focus i diodę LED, jako lampę błyskową. Droid Incredible jest jednym z najnowszych telefonów z Androidem, jaki pojawił się w sprzedaży w USA. Smartfon może pochwalić się lepszą specyfikacją, niż Nexus One. Incredible oferuje bowiem aparat 8 megapikseli z podwójną diodą LED i funkcją Auto Focus.

Jak zaznaczył w swoim teście Clark Wimberly zdjęcia zostały wykonane przy takich samych ustawieniach aparatu. Fotki nie zostały obrobione i zmieniane w żadnym programie graficznym. Redaktor wykonał po kilka zdjęć w danych warunkach i wybrał najlepsze dla konkretnego modelu. Test można więc uznać za bardzo dokładny.

fot. Android and Me
fot. Android and Me
fot. Android and Me
fot. Android and Me

Wyniki pojedynku między Nexusem One i Droidem Incredible są zaskakujące. Potwierdzona została zasada, że większa ilość megapikseli nie czyni aparatu lepszym. Neuxus One, mimo mniejszej liczbie Mpix, lepiej poradził sobie zarówno z ostrością zdjęć, jak i odwzorowaniem kolorów.

Dokładny test ze zdjęciami znajdziecie na blogu Android and Me. Fotki w oryginalnej rozdzielczości autor testu zamieścił na Flickr.

Źródło: Android and Me

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)