Drop test wszystkich iPhone'ów. Który jest najwytrzymalszy?

Drop test wszystkich iPhone'ów. Który jest najwytrzymalszy?
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski

07.10.2014 07:56, aktual.: 07.10.2014 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawiło się już kilka drop testów nowych iPhone'ów, a nawet porównania z innymi smartfonami. Takiej konfrontacji jednak jeszcze nie było.

TechRax postanowił wziąć na warsztat wszystkie generacje iPhone'a, jakie do tej pory trafiły do sprzedaży. W porównaniu udział wzięła zatem generacja pierwsza oraz modele 3G, 3GS, 4, 4s, 5, 5s, 5c, 6 oraz 6 Plus. I tutaj ciekawostka: ktoś na Twitterze słusznie zwrócił ostatnio uwagę na to, że po iPhonie 4s na rynek trafiło więcej smartfonów Apple'a niż przed nim.

Bez zbędnego przedłużania, zachęcam Was do obejrzenia wideo:

iPhone 6 Plus vs 6 vs 5S vs 5C vs 5 vs 4S vs 4 vs 3GS vs 3G vs 2G Drop Test!

Jak widać, żadnemu telefonowi nie udało się przetrwać tego testu bez żadnej skazy, ale zaskakująco dobrze wypadł iPhone 3GS, choć ten mógł oczywiście po prostu wyjątkowo korzystnie upaść. Warto też zwrócić uwagę na to, że nowsze modele - mimo zastosowania cieńszej warstwy szkła chroniącego ekran - wcale nie są mniej wytrzymałe od poprzedników. Wręcz przeciwnie: o ile w przypadku najstarszych generacji pęknięcia były tak grube, że praktycznie uniemożliwiały dostrzeżenie na ekranie czegokolwiek, o tyle w awaryjnych sytuacjach któryś z nowszych modeli dałoby się zakleić folią i używać jeszcze przez kilka dni.

Tak czy inaczej, test nie został przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych, więc trzeba go traktować tylko jako ciekawostkę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)