Drugie życie Nokii 2330 - steampunk

Drugie życie Nokii 2330 - steampunk

Drugie życie Nokii 2330 - steampunk
Paweł Żmuda
28.08.2010 11:20, aktualizacja: 28.08.2010 13:20

Nokia 2330 classic zdecydowanie nie należy do telefonów komórkowych, które chciałby posiadać osoba prawdziwie zakręcona na ich punkcie. Jedynym ratunkiem dla podobnego sprzętu jest jego gruntowna przeróbka. Jedna z Nokii dostała drugie życie w prawdziwie steampunkowym klimacie, stając się całkiem interesującym urządzeniem. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Autorem konstrukcji jest Ivan Mavrovic z Chorwacji, który postanowił chyba zmodyfikować nie tylko samą obudowę, ale i hardware telefonu. Wygląda na to, że steampunkowy egzemplarz fińskiego telefonu został wyposażony w owalny ekran, nawiązujący do starodawnych lusterek dostępnych kiedyś wyłącznie dla bogaczy.. Zmianie uległ również środkowy przycisk odpowiadający za nawigację po menu telefonu.

Obraz

Komórka jest w pełni sprawna i bez trudu można prowadzić z niej rozmowy, jednak korzystanie z urządzenia jest trochę uciążliwe ze względu na wiele delikatnych elementów wykorzystanych do zbudowania obudowy. Ciekawe kiedy podobne modyfikacje przejdą jakieś hi-endowe smartfony...

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)