Duża aktualizacja Navigona w Android Market

Duża aktualizacja Navigona w Android Market

Duża aktualizacja Navigona w Android Market
Zbyszek Kowal
22.10.2011 11:35, aktualizacja: 22.10.2011 13:35

NAVIGON prezentuje wersję 4.0 aplikacji nawigacyjnej na platformę Android. Aktualizacja pozwala na wygodniejsze zarządzanie mapami, którego nie oferuje żaden inny producent. Pojawiły się także nowe funkcje i możliwości rozszerzenia oprogramowania o nowe dodatki.

NAVIGON for Android 4.0 jest pierwszym rozwiązaniem, które oferuje Gwarancję Najświeższej Mapy - po zakupie i zarejestrowaniu klient może teraz ściągnąć najnowsze mapy.

Im bardziej użytkownicy mogą dostosować aplikację  do swoich potrzeb, tym jest ona lepsza.Z tą myślą stworzyliśmy nową wersję aplikacji na platformę Android, która może być regularnie aktualizowana pod kątem map i innych elementów. Usprawniony interfejs użytkownika i nowe możliwości upraszczają obsługę i dają większą elastyczność - powiedział Gerhard Mayr, Vice President działu World-Wide Mobile Phone Business w firmie NAVIGON.

Specjalny manager NAVIGON MyMaps pozwala wyposażyć aplikację w tylko te mapy, które są potrzebne na najbliższą podróż, co pozwala zaoszczędzić miejsca w urządzeniu na inne materiały – zdjęcia czy muzykę. Po raz pierwszy aktualizacje map są dostępne dla aplikacji poprzez usługę NAVIGON FreshMaps XL. Dzięki jednorazowej płatności użytkownicy będą otrzymywać nowe mapy co kwartał przez dwa lata. Użytkownicy regionalnych wersji oprogramowania dodatkowo otrzymują aktualizację map do wersji europejskiej (EU 44).

NAVIGON for Android 4.0 oferuje dodatkowe informacje dzięki wprowadzeniu NAVIGON Cockpit – specjalnego kokpitu, na którym wyświetlane są wskazówki nawigacyjne, średnia prędkość czy przyspieszenie. Dane dotyczące czasu, prędkości  i wysokości mogą być przechowywane i przeglądane później.

NAVIGON zmienił też interfejs użytkownika – oprogramowanie optymalnie dostosuje się teraz do wielkości wyświetlacza urządzenia i jest łatwiejsze w obsłudze. Aby zapewnić lepszą orientację, tylko opcje, które są najczęściej używane wyświetlane są na mniejszych ekranach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, kolejne opcje można umieścić na ekranie. NAVIGON for Android 4.0 jest kompatybilny z wersją Honeycomb systemu Android i działa na tabletach z tą wersją.

Nowe funkcje zwiększają możliwości NAVIGON for Android 4.0. Emergency Help wyświetla obecną pozycję i pomaga odnaleźć najbliższy posterunek policji, szpital, aptekę czy stację benzynową. Country Information dostarcza informacji związanych z danym krajem, takich jak obowiązujące limity prędkości. Dzięki możliwości zakupu dodatków z poziomu aplikacji użytkownicy mogą dostosować oprogramowanie do swoich potrzeb.

Dla fanów zwiedzania i miłośników jedzenia dostępny jest przewodnik Michelin Restaurant and Hotel Guide oraz Michelin Green Guide. Można też zakupić pakiet celów specjalnych, podzielonych na kategorie, takie jak zdrowie, wypoczynek czy fotoradary. Dodatkowo, dla wszystkich nowych klientów dostępna jest funkcja Traffic Live, informująca o utrudnieniach w ruchu drogowym. Wszystkie dodatki mogą być kupione w sklepie Android Market i zapłacone poprzez Google Checkout.

Aktualizacja dla pełnej wersji oraz NAVIGON select jest już dostępna do pobrania. Obecni klienci mogą ściągnąć bezpłatną aktualizację z Android Market. Do 2 listopada można kupić wersję europejską w promocyjnej cenie 47.95 euro (zamiast 59.95) oraz wersję regionalną za 39.95 euro (zamiast 49.95).

Źródło: NAVIGON

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)