Duży update dla NAVIGON Select Era Edition

Navigon Era
Navigon Era
Zbyszek Kowal

15.01.2011 09:28, aktual.: 15.01.2011 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma NAVIGON opublikowała dwa dni temu dość dużą aktualizację dla bezpłatnej wersji oprogramowania nawigacyjnego NAVIGON Select Era Edition, stworzonego specjalnie dla klientów sieci Era. Update wprowadza szereg nowych funkcji i usprawnień. Program działa również na tablecie Apple’a.

NAVIGON Select Era Edition to aplikacja, która pozwala cieszyć się darmową nawigacją przez 24 miesiące obowiązywania licencji. Program nie wymaga połączenia z Internetem, dzięki czemu korzystanie z niego nie generuje dodatkowych opłat związanych z transmisją danych. Płatne są za to dodatkowe pakiety, które można pobrać z poziomu aplikacji.

Najnowsza aktualizacja oznaczona numerem 1.3.0 wprowadza następujące udogodnienia:

  • Aplikacja stała się programem uniwersalnym, który teraz działa również w zoptymalizowanej wersji dla iPada.
  • Implementacja Active Lane Assistant jako część pakietu Safety & Relax. Wsparcie dla rzeczywistego przebiegu drogi włącznie z zakrętami w dynamicznej animacji podróży.
  • Przesyłanie elementów zapisanych w Ulubionych pomiędzy urządzeniami z systemem iOS.
  • Funkcja MyReport umożliwiająca łatwe i bezpośrednie zgłaszanie zmian w sieci dróg za pomocą wpisów użytkowników. Po dokładnym sprawdzeniu przez ekspertów raporty są włączane do najnowszych wydań map.
  • Pakiet Traffic (do kupienia wewnątrz aplikacji), który przesyła informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie udostępnia kierowcy aktualne informacje o ruchu drogowym, kierując w przypadku korków na nową trasę.
  • Raportowanie zauważonych zmian na drodze, np. nowych nazw ulic czy wprowadzenia na danym odcinku ruchu jednokierunkowego.
  • Wparcie dla iPhone’a 4 (Retina Display) - mapa, ikonki celów specjalnych i czcionki wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości.

Ważącą blisko 1,5 GB aplikację można pobrać za darmo z polskiego App Store. Warto również dodać, że wielu użytkowników zauważyło problemy z wpisywaniem adresu po aktualizacji do wersji 1.3.0. Producent zaleca usuniecie aplikacji z telefonu i ponowną instalację. Odpowiedni bugfix został przesłany do Apple'a i powinien być dostępny w App Store już wkrótce.

Jeśli zauważyliście jakieś inne problemy z funkcjonowaniem nawigacji, to możecie zostawić informację w komentarzu pod wpisem. Przekażemy Wasze uwagi producentowi. Oczywiście opinie o samej nawigacji są również mile widziane.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)