Dwa numery na jednej karcie SIM w Play. Na tę nowość czekało wielu

Drugi numer w Play
Drugi numer w Play
Adrian Nowak

15.04.2013 11:38, aktual.: 15.04.2013 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość smartfonów nie umożliwia jednoczesnego wykorzystywania dwóch kart SIM. Jeśli nawet tego typu rozwiązanie jest dostępne, często trzeba się między nimi przełączać, albo... wyposażyć się w drugi telefon. Operator Play zaprezentował nowości, które mogą znacznie ułatwić życie wielu użytkownikom.

Drugi numer może być stacjonarny lub komórkowy, nowy lub przeniesiony. Zawsze jest możliwość odbierania połączeń kierowanych na numer stacjonarny, wykonywanie połączeń z numeru stacjonarnego tylko w ze Strefy Stacjonarnej.

Nowości dostępne są zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. W cenniku nieco razi jedynie opłata aktywacyjna, na której wysokość (23-29 złotych) skarżą się niektórzy klienci. Pełną tabelę kosztów możecie zobaczyć poniżej:

Obraz

Play informuje, że drugi numer można aktywować w ramach osobnej umowy na czas nieokreślony, a sam sposób działania tego typu rozwiązania, nie powinien nastręczać kłopotów. Obsługa drugiego numeru telefonu sprowadza się do wykorzystywania znacznika #1. W pierwszej kolejności zdefiniować musimy tylko, który z dwóch numerów będzie tym głównym. Następnie podczas wykonywania połączeń z pierwszego numeru, nie musimy stosować żadnych specjalnych zabiegów. Gdy jednak zachcemy zadzwonić z drugiego, na końcu numeru do którego wykonujemy połączenie, dodać trzeba #1.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy ktoś zechce do nas zadzwonić. Jeśli połączenie przychodzące jest wykonywane na numer główny - zupełnie nic się nie zmienia. Podczas otrzymywania wiadomości i telefonów na drugi numer, na końcu numeru wyświetlana będzie dodatkowa informacja #1 - wskazująca na to, który z adresów jest aktualnie wykorzystywany.

Nowości dla firm w Play

Obraz

Trzeba przyznać, że Play znów się postarało. Jeśli chodzi o ceny połączeń, nie zmieniono wiele, jednak nowości związane z drugim numerem na jednej karcie SIM, bez wątpienia odpowiedzą na potrzeby wielu klientów. Jeśli rozwiązanie się przyjmie, zyskać mogą szczególnie posiadacze firm, którzy zwykle korzystają z dodatkowych telefonów służbowych - teraz będą mogli funkcjonować znacznie wygodniej. Coraz mniej sensu mają też telefony Dual SIM, których i tak nie ma za dużo na naszym rynku (przynajmniej patrząc na sensowne propozycje).

Źródło: Blog Play

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)