Dwa systemy na jednym telefonie? Z Ubuntu Touch to możliwe

Dwa systemy na jednym telefonie? Z Ubuntu Touch to możliwe

Dwa systemy na jednym telefonie? Z Ubuntu Touch to możliwe
Miron Nurski
24.12.2013 14:45, aktualizacja: 24.12.2013 15:45

Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez korzystania na pececie z dwóch systemów operacyjnych. Ja sam naprzemiennie korzystam z Windowsa 8 i Ubuntu. Teraz Canonical przenosi tę ideę na pokłady smartfonów i tabletów. Czy to się przyjmie?

Firma ogłosiła na swojej stronie, że od teraz możliwe jest zainstalowanie systemu Ubuntu Touch obok Androida i bezproblemowe przełączanie się między platformami. Z jej zapewnień wynika, że funkcja dual-boot to testowana była wyłącznie na Nexusie 4, lecz powinna działać na wszystkich oficjalnie wspieranych urządzeniach (Galaxy Nexus, Nexus 7, Nexus 4 i Nexus 10).

Takie rozwiązanie z pewnością zachęci większe grono deweloperów do testowania nowej platformy. Z opinii użytkowników wynika, że Ubuntu Touch na chwilę obecną nie nadaje się do codziennego użytku, więc do tej pory urządzenie musiało zostać poświęcone w zasadzie tylko i wyłącznie na testy. Teraz się to zmieni, bo z Androidem u boku będzie można z niego także normalnie korzystać.

Należy zwrócić uwagę, że projekt jest we wczesnej fazie rozwoju, a twórcy zalecają, by korzystali z niego wyłącznie deweloperzy. Stosowną instrukcję instalacji systemu na jednym ze wspomnianych urządzeń znajdziecie tutaj, lecz pamiętajcie, że wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

Źródło: Ubuntu via Ubuntu-pomoc

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)