Dynamiczne ikony iOS 6 na koncepcyjnym wideo

Dynamiczne ikony iOS 6 na koncepcyjnym wideo
Krystian Bezdzietny

09.06.2012 08:51, aktual.: 09.06.2012 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Potencjalna premiera iOS 6 będzie miała miejsce już za dwa dni, podczas konferencji WWDC 2012. Z tej okazji Sieć wypełnia się kolejnymi plotkami i spekulacjami na temat tego, co koncern z Cupertino zaimplementuje w szóstej generacji iOS-a. Jednak oprócz tego pojawiają się także wyobrażenia nadchodzących funkcji, czego przykładem może być koncepcja przedstawiająca dynamiczne ikony iOS.

Deweloper Joost van der Ree, zainspirowany koncepcją Jan-Michaela Carta, postanowił zobrazować bardzo ciekawą funkcję, jaką Apple mógłby wprowadzić w kolejnej generacji iOS-a, i nazwał ją dynamicznymi ikonami. Dzięki zastosowaniu opisanej przez dewelopera funkcji mielibyśmy możliwość podglądania powiadomień z aplikacji bez potrzeby ich uruchamiania - wystarczyłoby nacisnąć na wybranych ikonach, aby wyświetlić interesujące nas informacje.

iOS interface concept

Dynamiczne ikony mogłyby być bardzo orzeźwiającą nowością dla iOS-a 6, ale raczej nie ma co liczyć na to, że Apple wprowadzi tego rodzaju funkcjonalność. Bardziej można by liczyć na deweloperów, którzy - podobnie jak w przypadku koncepcji Fold to unlock - przerobią koncepcję na stosowne narzędzie i udostępnią je w Cydii.

Źródło: idb

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)