Działający Windows 95 na Androida!

Działający Windows 95 na Androida!

Działający Windows 95 na Androida!
Paweł Żmuda
16.07.2010 14:50, aktualizacja: 16.07.2010 16:50

Microsoft Windows 95 instalowany był już na wielu smartfonach, jednak chyba nikt wcześniej nie próbował przeniesienia systemu z Redmond na smartfony oparte o Androida. Sztuka ta udała się jednemu z użytkowników forum XDA-Developers, który przygotował właśnie dwa emulatory starego OSa dla Androidów.

Na łamach XDA pojawiły się właśnie emulatory QEMU oraz BOCHS, które przetestowano już na telefonie HTC Desire. Wszystko działało tak jak być powinno. Programista zapewnia, że jego aplikacje bez trudu można odpalić na komórkach opartych o Androida w wersji 1.6 lub wyższej, jednak do sprawnego działania wymagana jest spora ilość pamięci RAM oraz ekran o rozdzielczości VGA+.

Użytkownicy XDA informują, że emulator BOCHS działa bardzo stabilnie jednak dosyć wolno, znacznie szybszy jest QEMU jednak korzystając z niego musimy liczyć się z różnymi błędami.

Pliki instalacyjne emulatorów oraz szczegółowa instrukcja dotycząca instalacji została zamieszczona na XDA-Developers. Jeśli uda Wam się odpalić Windowsa 95, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)