Dzieciaki wysyłają aż 34 SMS-y przed snem!

Strona głównaDzieciaki wysyłają aż 34 SMS-y przed snem!
02.11.2010 14:02
fot. na lic. CC; Flickr.com/by calleecakes
fot. na lic. CC; Flickr.com/by calleecakes
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Specjaliści ze Sleep Disords Center z ośrodka JFK Medical Center w Edison w New Jersey opublikowali właśnie wyniki swojego najnowszego badania. Przebadano w sumie 40 chłopców i dziewczynek, których średnia wieku wynosiła 14 lat. Okazało się, że młodzi ludzie wysyłają aż 34 wiadomości SMS-owe przed zaśnięciem. Jak technologia wpływa na sen najmłodszych?

Z badania wynika, że dzieci zasypiają i budzą się w najbliższym otoczeniu telefonów komórkowych. Wiele z przebadanych dzieci zasypia tylko na chwilę, by obudzić się w chwili nadejścia kolejnej wiadomości.

Wysyłanie SMS-ów przed zaśnięciem niekorzystnie wpływa na sen. Znacznie lepiej posłuchać muzyki lub poczytać książkę.

doktor Peter G. Polos z zespołu odpowiedzialnego za badania.

Częściej słodkie SMS-y wysyłają dziewczynki - chłopcy wolą grać w gry. Co więcej - aż połowa rodziców nie ma pojęcia o tym, czym ich dzieci zajmują się przed zaśnięciem.

Niedobory snu w takim wieku powodują wahania nastrojów, zdenerwowanie, a nawet depresję - wskazują specjaliści z JFK Medical Center. Ostatnio badacze z firmy analitycznej Nielsen wskazali, że statystyczny amerykański nastolatek wysyła aż 3339 SMS-ów miesięcznie. Nic dziwnego, że część z SMS-owych konwersacji toczy się "pod kołdrą".

Źródło: intomobile

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)