Dziecięce zabawy przestają cieszyć, czyli kilka słów o...

Dziecięce zabawki, fot. best wooden toy
Dziecięce zabawki, fot. best wooden toy
Mateusz Żołyniak

10.08.2011 11:30, aktual.: 10.08.2011 13:30

...modyfikacji oprogramowania. Tak tak, jako stary fan Windowsa Mobile, forum XDA Developers, a później możliwości Androida także mam na ten temat coś do powiedzenia. Nie będzie to jednak nic pochlebnego...

Być power userem ;)

Prawie jak Superman
Prawie jak Superman

Wielu modelom, takim jak jak dobrze wszystkim znane Touch Diamond, Samsung Omnia czy Samsung Spica, modyfikacje dawały nowe życie. Dzięki nim użytkownicy nie tylko dostawali aktualizacje oprogramowania, których nie przewidzieli producenci, ale także na custom ROM-ach po prostu działały one należycie. Nie o zaletach modyfikacji oprogramowania chciałem jednak pisać.

Potrzeba prostoty...

Jakiś czas temu zabawy w modyfikacje systemu przestały mnie kręcić. Nie są złe, ale najpierw przestałem odczuwać potrzebę ciągłego zmieniania ROM-ów w poszukiwaniu tego jedynego, a potem zaczęło mnie to wręcz denerwować. Teraz najważniejsze stało się, aby smartfon działał sprawnie zaraz po wyjęciu z pudełka. Jedyna dopuszczalna ingerencja to modyfikacja podstawowych ustawień i pobieranie potrzebnych aplikacji oraz ulubionych gier. Niestety, wraz ze zmianą upodobań zmieniły się także preferencje co do systemu operacyjnego w telefonie.

Bardzo lubię Androida i uważam, że jest to najlepszy system na rynku, ale powoli przestaję z niego korzystać. Niestety, platforma Google'a powiela stare grzechy Windowsa Mobile. Duża integracja producentów w oprogramowanie, dodawanie nakładek i własnych aplikacji powoduje, że Androidowi bardzo często daleko do systemu stabilnego i bezproblemowego. Dość dodać, że na tanich smartfonach nie działa połowa aplikacji, problemy z wydajnością mają nawet modele z wyższej półki, a niezawodnej pracy nie gwarantuje nawet mocny, dwurdzeniowy procesor.

HTC 7 Trophy
HTC 7 Trophy

Tak oto dochodzę do finału. Wiele osób pyta mnie, dlaczego korzystam z Windows Phone 7. Odpowiedź jest prosta. Nie lubię iPhone'a i iOS-a (co wcale nie znaczy, że jest on zły czy bardzo ograniczony). WP7 także nie jest idealny i ma swoje wady, a na ich usunięcie trzeba długo czekać. Jest to jednak system, który (podobnie jak iOS) po prostu działa. Nie ma mowy o lagach, niedziałających aplikacjach czy konieczności korzystania z dwurdzeniowego procesora, aby wszystko było sprawne. O dziwo stary Snapdragon QSD8250 w zupełności wystarczy do wygodnej pracy.

A Wy?

Przez długi czas bardzo lubiłem bawić się telefonami i nieco na siłę usprawniać smartfona. Teraz jednak najważniejsza dla mnie jest prostota i niezawodność. Nie ma mowy o modyfikacjach oprogramowania, a jeśli coś nie działa dobrze po wyjęciu z pudełka, to znaczy, że coś jest nie tak. Być może to wina wieku i braku czasu...

Wśród naszych czytelników zapewne wielu jest takich, którzy bawili się w modyfikacje oprogramowania. Rootowanie Androida, zmiany ROM-ów czy jailbreak. Czy rzeczywiście dają Wam one dużo więcej niż standardowe oprogramowanie? Czy można się bez nich obejść? A może już się Wam znudziły tego typu rozrywki? Zachęcam do wyrażenia swojej opinii w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)