Dzieje się. Apple chyba wreszcie wchodzi do Polski na pełnej

Dzieje się. Apple chyba wreszcie wchodzi do Polski na pełnej

Dzieje się. Apple chyba wreszcie wchodzi do Polski na pełnej
Miron Nurski
16.05.2022 13:57, aktualizacja: 16.05.2022 16:55

Czyżby Apple przestawał traktować polski rynek po macoszemu? Coraz więcej na to wskazuje.

Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że Apple obecny jest w Polsce jedną nogą. Firma nie ma w naszym kraju ani jednego stacjonarnego sklepu, a wiele kluczowych usług - w tym przede wszystkim Siri - nie jest dostępnych w polskiej wersji językowej.

Apple prowadzi stronę internetową, na której wyszczególnione są funkcje iOS-u, których dostępność jest uzależniona od regionu lub języka. W Polsce działa raptem 30 z 84 takich funkcji. Brakuje nawet takich błahostek jest przewidywanie słów podczas pisania na systemowej klawiaturze.

W ostatnim czasie Apple zaczął się jednak poważnie interesować naszym regionem.

Apple szuka PR Managera na Polskę

Jak zauważył serwis GSMONLINE, w serwisie ogłoszeniowym Apple'a pojawiło się interesujące ogłoszenie o pracę. Po raz pierwszy w historii firma szuka PR Managera, który stanie na czele warszawskiego biura ds. komunikacji korporacyjnej.

To, że Apple zaczął się bardziej troszczyć o wizerunek w Polsce, to duża rzecz. Najwidoczniej firma zaczyna uznawać nasz rynek za wystarczająco lukratywny, by na poważnie walczyć o zawartość portfeli polskich klientów. A to może się przełożyć na ogólną poprawę jakości usług.

Nasze źródła wskazują na to, że Apple przymierzał się do zintensyfikowania działań PR-owych w naszym regionie już w ubiegłym roku. Ówczesne plany zakładały ponoć utworzenie centrum komunikacyjnego w Moskwie, ale z oczywistych względów legły w gruzach. Sam pomysł zatrudnienia PR Managera na Polskę najwidoczniej jednak przetrwał.

Apple pracuje również nad polską Siri

W lutym Apple opublikował jeszcze inne ogłoszenie. Firma poszukiwała wówczas osób, które zajęłyby się "odsłuchiwaniem i transkrypcją plików audio oraz ocenianiem reakcji Siri". Wymagania to "biegła znajomość języka polskiego" oraz "rozumienie niuansów werbalnych w polskim dialekcie".

Jako że mowa o ocenianiu działania gotowych algorytmów, może to świadczyć o tym, że Siri po polsku jest już na ostatniej prostej. Niewykluczone, że trafi już do systemu iOS 16, którego testowa wersja ma zostać opublikowana w czerwcu.

Niedawno Apple nawiązał współpracę z ostatnim operatorem w Polsce

Ostatnio na polskim rynku miało miejsce jeszcze inne ważne wydarzenie. W kwietniu Apple nawiązał współpracę z siecią Plus. Klienci sieci zyskali dzięki temu dostęp do oferty iPhone'ów, a także kluczowych usług jak 5G czy eSIM.

Plus był ostatnim operatorem nad Wisłą, z którym Apple dotychczas nie współpracował. Był może nawiązanie partnerstwa nieprzypadkowo zbiega się w czasie z otwarciem nowego biura prasowego w Warszawie oraz testami Siri.

Wiele wskazuje na to, że Polska zostaje wykreślona z listy krajów, które Apple ma w nosie. A to byłyby bardzo dobre wieści dla fanów tej marki.

Zobacz również:

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)