Dzięki Chainfire3D zagrasz w tytuły z Tegry

Dzięki Chainfire3D zagrasz w tytuły z Tegry
Jacek Wolan

25.05.2011 08:24, aktual.: 25.05.2011 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tak dawno pisałem, że gry przeznaczone "tylko dla Tegry" to w większości przypadków zwykły chwyt marketingowy. Teraz pojawiło się narzędzie, które potwierdza tę tezę.

Nie tak dawno pisałem, że gry przeznaczone "tylko dla Tegry" to w większości przypadków zwykły chwyt marketingowy. Teraz pojawiło się narzędzie, które potwierdza tę tezę.

Twórca programów do zdejmowania blokady SIM-lock z Galaxy S II opublikował program, dzięki któremu można zmienić ustawienia OpenGL. Chainfire3D nie jest sterownikiem grafiki i nie ingeruje w aplikacje - jest czymś "pomiędzy". To znaczy, że może wpływać na komendy przekazywane z jednej strony na drugą.

Aplikacja pozwala na zredukowanie rozmiaru i jakości tekstur w celu zmniejszenia zużycia pamięci i obciążenia procesora. Założenie programu jest proste - umożliwić obsługę zaawansowanych gier na różnych urządzeniach.

Program został przetestowany na następujących telefonach:

  • HTC HD2
  • Samsung Galaxy S
  • Samsung Galaxy Tab 7\
  • Samsung Galaxy S II
  • Samsung Epic 4G
  • Motorola Atrix 4G
  • Motorola Droid 2
  • LG Optimus 2X
  • Google Nexus S

Chainfire3D powinien działać na znacznie większej liczbie urządzeń, ale trzeba to sprawdzić we własnym zakresie.

tegra
tegra

Tyle tytułem wstępu. Tym, co wczoraj rozgrzało użytkowników tej aplikacji, są pluginy, dzięki którym można zamaskować urządzenie. Jak zapewne wiecie, niektóre gry zostały przystosowane tylko do procesorów PowerVR, Qualcomm lub Tegra 2. Niedawno pisałem o możliwości uruchomienia gry Pinball HD, pierwotnie przeznaczonej tylko dla Tegry 2, na innych urządzeniach. Wystarczyło wyciąć kilka linijek kodu odpowiedzialnych za rozpoznawanie urządzenia.

Chainfire3D umożliwia instalowanie pluginów, co skrzętnie wykorzystali maniacy z xda-developers, publikując wtyczki symulujące wspomniane wyżej układy. Po włączeniu wtyczki wszystkie gry powinny się uruchamiać, ale... niektóre rzeczywiście wymagają mocnych procesorów i mogą wolniej działać lub będzie brakować tekstur. Trzeba pobawić się ustawieniami w Chainfire i może uda się dobrać te optymalne.

Obraz

Na swoim Galaxy S (A 2.2) przetestowałem gry Samurai II: Vengeance i Riptide GP. Ta pierwsza działa bardzo dobrze, ale w drugiej widać było brak mocy - na oko ok. 20 fps.

Program wymaga roota; można pobrać go z Marketu: POBIERZ.

Wtyczka NVIDIA: POBIERZ

Wtyczka QUALCOMM: POBIERZ

Wtyczka POWERVR: POBIERZ

Wtyczki kopiuje się na kartę pamięci. Nie należy ich wypakowywać! Program rozpozna archiwa i umożliwi instalację. Trzeba je później włączyć w ustawieniach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)