Dzień, w którym Nokia stała się Microsoftem

Dzień, w którym Nokia stała się Microsoftem

Dzień, w którym Nokia stała się Microsoftem
Źródło zdjęć: © Nokia Polska Facebook
Maciej Kubiak
25.04.2014 12:03, aktualizacja: 25.04.2014 14:03

Dziś nastał dzień, w którym przejęcie oddziału Nokii (Devices and Services business) przez Microsoft stało się faktem. List otwarty Stephena Elopa : "Teraz jesteśmy jednym Microsoftem".

Dziś, tj. 25 kwietnia 2014 wszedł w życie zapis dotyczący przejęcia oddziału Nokii przez Microsoft. Od tej pory MS będzie odpowiadał za produkcję urządzeń oraz oprogramowanie wszystkich serii urządzeń z Finlandii. Stephen Elop zapewnia, że serie Asha oraz X nie zostaną zaniedbane i będą traktowane na równi z Lumiami.

Generalnie z listu otwartego nie dowiemy się zbyt dużo. Elop, jak nas do tego przyzwyczaił stara się dobierać swoje wypowiedzi dość ostrożnie. Jedno jest pewne - od dziś NOKIA stała się częścią Microsoftu. Pół roku temu podpisano umowę kupna firmy wraz z jej patentami przez giganta z Redmond. 6 miesięcy - tyle trwało załatwienie wszystkich formalności zarówno z prawnikami obydwu kontrahentów, jak i z akcjonariuszami. Od teraz rozwój urządzeń mobilnych oraz systemu operacyjnego Windows Phone może zyskać na prawdę wiele. Począwszy od optymalizacji OSu pod konkretne urządzenia, skończywszy na zamkniętym, sprawnie działającym ekosystemie, takim jaki wypracował sobie Apple.

Czy wyjdzie to na dobre obydwu markom? Myślę, że Nokia w ten sposób może wyjść z dołka finansowego, zaś Microsoft jest w stanie śmielej uderzyć w rynek smartfonów i tabletów wykorzystując doświadczenie Finów. Ciekawe czy na urządzeniach będzie nadal widniał napis NOKIA, czy Microsoft Mobile...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)