Dzisiaj premiera Sky Force 2014. Zagraj w polską produkcję za darmo!

Dzisiaj premiera Sky Force 2014. Zagraj w polską produkcję za darmo!
Zbigniew Kowal

05.06.2014 07:46, aktual.: 05.06.2014 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tydzień temu informowaliśmy o planach wydania kolejnej polskiej gry. Prace nad Sky Force'em 2014 dobiegły końca i wylądował on już w Google i App Store. W polską megaprodukcję zagracie za darmo.

Pierwsze informacje o pracach nad nową grą Infinite Dreams pojawiły się kilka miesięcy temu. Zwracałem wówczas uwagę na popularność tej marki na poczciwym Symbianie. Od tego czasu sporo się zmieniło. Twórcy zrezygnowali z nazwy Sky Force Anniversary (produkcja powstała z okazji 10-lecia istnienia marki Sky Force) i ostatecznie przy oryginalnym tytule pojawił się dopisek "2014".

Obraz

Warstwa wizualna przeszła gruntowny lifting, aby sprostać wymaganiom dzisiejszych wyświetlaczy. Nie zmieniono natomiast oryginalnego level designu. Nowa odsłona zawiera sprawdzone plansze w dużo lepszej scenerii. Oczywiście nie brakuje również kilku nowych projektów, które zaskoczą nawet starych wyjadaczy.

Oryginalny Sky Force był grą płatną (10 lat temu nikt w branży nie zawracał sobie głowy modelem freemium). Tegoroczna odsłona podąża jednak ścieżką wyznaczoną przez Gameloft i inne wielkie studia developerskie. Co to oznacza? Aplikacja jest darmowa, ale z płatnymi mikropłatnościami ułatwiającymi zabawę. Da się jednak grać bez inwestowania dodatkowych funduszy w dodatki. Twórcy pozostawili furtkę leniuchom, którym nie chce się mozolnie ulepszać swoich maszyn.

Obraz

Nowy Sky Force zaskakuje interesującymi wtyczkami do sieci społecznościowych. Nasi znajomi z Game Center lub Google Play Game Services mogą pomagać nam w wykonywaniu kolejnych misji. Podczas lotu możemy bowiem aktywować wraki samolotów naszych przyjaciół, aby mogli ponownie zasiąść za sterami. Dostępne są też cotygodniowe turnieje, które dodatkowo podgrzewają atmosferę rywalizacji.

Zachęcam do pobrania polskiej produkcji z Google Play lub Apple App Store. Gra jest darmowa, warto więc zerknąć na to, nad czym przez rok intensywnie pracowano w Gliwicach. Moim skromnym zdaniem wyszło całkiem nieźle.

Sky Force 2014 Official Gameplay Trailer (HD) by iDreams

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)