Dziwna sprawa. Android 12 już jest, ale jeszcze go nie ma

Dziwna sprawa. Android 12 już jest, ale jeszcze go nie ma

Dziwna sprawa. Android 12 już jest, ale jeszcze go nie ma
Miron Nurski
05.10.2021 10:28, aktualizacja: 05.10.2021 12:28

W tym roku wydanie nowej wersji Androida przebiega w bardzo nietypowy sposób.

W ostatnich latach Google przyzwyczaił użytkowników, że nie później niż na początku września do użytkowników smartfonów z linii Pixel trafia nowa odsłona Androida. Tego samego dnia - lub nieco później - zwyczajowo publikowana jest wersja otwartoźródłowa, skierowana do programistów.

Tym razem Google z jakiegoś powodu zdecydował się na spore przetasowanie w cyklu wydawniczym.

Android 12 wydany, ale nie zainstalujesz go na żadnym smartfonie

Google pochwalił się, że prace nad systemem dobiegły końca. Finalna wersja została wydana, ale jedynie w formie kodu źródłowego dla deweloperów. Póki co oprogramowania nie da się wgrać na żaden telefon.

Firma zdradziła przy okazji, że w trwających od lutego testach beta wzięło udział ponad 225 000 osób. Miały one zgłosić blisko 50 000 błędów, co - według zapewnień - pozwoliło podnieść jakość oprogramowania.

Android 12: kiedy aktualizacja?

Z oficjalnego komunikatu wynika, że na pierwszy ogień tradycyjnie pójdą smartfony z linii Google Pixel. Nowa wersja systemu ma na nie trafić w ciągu "kilku tygodni".

Padło też zapewnienie, że Android 12 trafi na pierwsze smartfony Samsung Galaxy, OnePlus, OPPO, realme, Tecno, vivo i Xiaomi jeszcze w tym roku.

Choć żadne konkretne daty aktualizacji podane nie zostały, Google zapowiada, że publiczny pokaz Androida 12 odbędzie się podczas imprezy Android Dev Summit w dniach 27-28 października. Raczej nie ma co oczekiwać, że jakiś smartfon zostanie zaktualizowany wcześniej.

#Android12: Designed for you

Nieoficjalnie mówi się, że pod koniec października swoją premierę będzie miał także Pixel 6.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)