Dziwny problem z ekranem w telefonach Xiaomi. Których modeli dotyczy?

Dziwny problem z ekranem w telefonach Xiaomi. Których modeli dotyczy?

Xiaomi Mi 11 Lite
Xiaomi Mi 11 Lite
24.06.2021 13:34, aktualizacja: 24.06.2021 16:49

Użytkownicy kilku modeli Xiaomi skarżą się na irytujący błąd dotyczący obsługi ekranu dotykowego. Ten nie odczytuje we właściwy sposób ich gestów uniemożliwiając tym samym wygodne korzystanie ze sprzętu.

Poprawne działanie ekranu dotykowego jest elementem kluczowym, jeśli chodzi o smartfony. Gdy tylko zaczyna w jakiś sposób szwankować, my zaczynamy się irytować. Możliwości są dwie - albo sypie nam się telefon, albo to problem z oprogramowaniem. W przypadku Xiaomi definitywnie chodzi o software, do czego przyznaje się firma.

Jak donosi XDA Developers, o problemie z działaniem ekranów dotykowych w wybranych telefonach Xiaomi mówiono już dwa miesiące temu, lecz wciąż go nie rozwiązano. W tej chwili wiemy już, że producent telefonów zajmuje się tą sprawą. Na nagraniu udostępnionym przez wspomniany wcześniej serwis widać, na czym polega problem.

Xiaomi Mi 11 Ultra Touch Response

W momencie, gdy użytkownik chce po prostu przewijać ekran, telefon interpretuje ten gest jako przytrzymanie palca i zaznacza tekst. Użytkownicy skarżą się na forach internetowych, że podobny problem dotyczy nie tylko Xiaomi Mi 11 Ultra, ale także:

  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 9S

Nie wiadomo, czy wszystkie wersje systemu mają problem z ekranem. Na umieszczonym wyżej nagraniu Xiaomi Mi 11 Ultra działa z nakładką MIUI w wersji 12.5, ale internauci skarżą się, że mają problem także w wersji systemu 12.0.8. Możliwe więc, że problem przewijał się już od dawna i Xiaomi nie jest świadome z czego on wynika.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)