easyCALL.pl pojawił się w App Store

easyCALL.pl pojawił się w App Store
Zbyszek Kowal

08.06.2011 17:23, aktual.: 08.06.2011 19:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od dzisiaj można pobrać z sklepu Apple’a aplikację umożliwiającą użytkownikom iPhone’ów korzystanie z telefonii internetowej easyCALL.pl. Została ona wydana przez easyCALL.pl wspólnie z firmą Acrobits Softphone - wiodącym producentem aplikacji telefonii internetowej dla iPhone’ów i iPodów Touch.

Od dzisiaj można pobrać z sklepu Apple’a aplikację umożliwiającą użytkownikom iPhone’ów korzystanie z telefonii internetowej easyCALL.pl. Została ona wydana przez easyCALL.pl wspólnie z firmą Acrobits Softphone - wiodącym producentem aplikacji telefonii internetowej dla iPhone’ów i iPodów Touch.

Wszyscy, którzy czekali na możliwość korzystania z easyCALL.PL na swoich urządzeniach iPhone, mogą już wyszukać aplikację bezpośrednio w APP Store. Aby pobrać program, można również wejść na stronę internetową www.easycall.pl i kliknąć przekierowanie na stronę APP Store. W ten sposób automatycznie uruchomi się możliwość jego zainstalowania.

Wykupienie usługi u operatora nie jest konieczne - zaraz po rejestracji Klient dostanie od easyCALL.pl darmowe konto z numerem oraz 5 zł do wykorzystania. Cena aplikacji w APP Store to 6,99 dol., ale biorąc pod uwagę prezent od operatora, jej realna cena końcowa dla użytkownika wyniesie ok. 10 zł.

Jakie korzyści płyną z używania usług operatora internetowego bezpośrednio z iPhone'a? Trzeba pamiętać, że dzięki easyCALL.pl możemy korzystać z połączeń telefonii internetowej w dowolnym miejscu na świecie – musimy mieć jedynie dostęp do WiFi lub internetu 3G. Jednak najważniejszą zaletą telefonii VoIP na iPhonie jest oszczędność - ceny połączeń zagranicznych w easyCALL.pl są dużo niższe, niż te proponowane przez operatorów komórkowych.

Połączenia wykonywane między użytkownikami easyCALL.pl są bezpłatne. Przed zbliżającymi się wakacjami oraz  dla wszystkich osób podróżujących po świecie przez cały rok z pewnością ważny jest brak ponoszenia kosztów roamingu przy dzwonieniu ze swojego iPhone’a za pomocą aplikacji easyCALL.pl. Dodatkowo nie ma potrzeby mnożenia numerów telefonów – Klienci mogą do easyCALL.pl przenieść numery telefoniczne z innych sieci.

Obraz

Telefonia internetowa VoIP jest coraz popularniejsza. Według badań Pew Research Center's Internet & American Life Project co czwarty użytkownik Internetu korzysta z dostępu do Sieci do wykonywania połączeń telefonicznych. Badania dowodzą, że w dowolnej chwili 5% internautów wykonuje połączenia VoIP. Jest to ponad dwukrotny wzrost tej liczby od 2007 roku, kiedy było to jedynie 2% użytkowników.

Według badań Juniper Research przeprowadzonych w 2010 roku liczba osób korzystających z telefonii VoIP na urządzeniach przenośnych przekroczy 100 milionów w 2012 roku. Tak szybki przyrost użytkowników ma być zagwarantowany dzięki bezprzewodowym sieciom WiFi, które są dostępne w coraz większej liczbie miejsc, oraz technologii 3G.

Uruchomienie przez easyCALL.pl aplikacji dla iPhone'a jest kolejnym znaczącym krokiem w kierunku przeniesienia bezprzewodowej telefonii internetowej VoIP z komputerów do komórek. Zapotrzebowanie rynku na mobilne połączenia głosowe w technologii VoIP rośnie z uwagi na liczne zalety takiego rozwiązania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)