Edge Gestures to aplikacja, która zmieniła sposób, w jaki korzystam z telefonu

Edge Gestures to aplikacja, która zmieniła sposób, w jaki korzystam z telefonu

Edge Gestures to aplikacja, która zmieniła sposób, w jaki korzystam z telefonu
Miron Nurski
22.04.2019 11:32, aktualizacja: 22.04.2019 13:52

Zestaw używanych przeze mnie aplikacji od ładnych paru lat ewoluuje bardzo powoli. Ostatnio trafiłem jednak na perełkę, bez której nie wyobrażam sobie już korzystania ze smartfonu z Androidem.

Od razu zaznaczam, że Edge Gestures nie jest aplikacją nową, ale sam trafiłem na nią dopiero kilka tygodni temu. Na łamach dobrychprogramów opisywałem stworzoną przez Samsunga apkę One Hand Operation +, która skradła moje serce, więc wziąłem się za szukanie czegoś podobnego, co działałoby na smartfonach innych producentów. I znalazłem.

Edge Gestures wprowadza na Androida gesty wykonywane od bocznych krawędzi ekranu

iPhone X zapoczątkował modę na interfejsy bazujące na gestach wykonywanych od dolnej krawędzi ekranu. Długo uważałem to rozwiązanie za bliskie ideału, ale okazuje się, że można to zrobić lepiej.

Apka Edge Gestures wykrywa gesty wykonywane od lewej i prawej krawędzi ekranu. Te miejsca cały czas znajdują się pod kciukiem, co wnosi wygodę obsługi telefonu na zupełnie nowy poziom. Możliwych konfiguracji gestów jest multum, ale pokażę wam, jak wygląda to u mnie.

Krótkie przesunięcie palca w dół to powrót do pulpitu głównego.

Krótkie przesunięcie palca w górę to rozwinięcie listy ostatnio używanych aplikacji.

Krótkie przesunięcie palca w bok to wstecz.

Dłuższe przesunięcie palca w bok to powrót do wcześniejszej aplikacji.

Dłuższe przesunięcie palca w dół aktywuje Asystenta Google.

Apka jest w stanie wykryć 16 różnych gestów, obejmujące także pojedyncze, podwójne i potrójne stuknięcia czy przesuwanie palca po skosie.

Domyślnych akcji jest kilkanaście, ale do tego dochodzą czynności powiązane z zainstalowanymi apkami. Gestami można m.in. wklejać tekst, robić zrzuty ekranu, włączać i wyłączać autorotację ekranu, powracać na początek edytowanego tekstu, tłumaczyć zaznaczone frazy, wyszukiwać muzykę i robić wiele, wiele więcej.

Edge Gestures jest apką bardzo energooszczędną

Początkowo obawiałem się, że kolejna apka, która cały czas pracuje w tle, będzie szybko pochłaniać energię, ale nic takiego się nie dzieje. Monitor baterii pokazuje obecnie 0,33-procentowe zużycie energii w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Zmiana jest więc nieodczuwalna. Więcej zeżarło raz użyte Google Pay.

Edge Gestures kosztuje 6,79 zł i w mojej ocenie jest to apka warta każdej złotówki. Zresztą średnia ocen 4,7/5 w Google Play mówi sama za siebie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)