Edge Sense nie tylko dla flagowców. Mniejszy HTC U11 w drodze?

Edge Sense nie tylko dla flagowców. Mniejszy HTC U11 w drodze?

HTC U11 doczeka się wkrótce mniejszej i tańszej wersji?
HTC U11 doczeka się wkrótce mniejszej i tańszej wersji?
Mateusz Żołyniak
04.07.2017 13:23, aktualizacja: 08.07.2017 12:46

Wiele wskazuje na to, że wkrótce zaprezentowany zostanie tańszy smartfon firmy HTC obsługujący technologię Edge Sense. Co wiadomo na temat urządzenia, które kryje się pod kodową nazwą "Ocean Life"?

@LlabTooFeR to użytkownik Twittera, który często ma sprawdzone informacje na temat nowości HTC. Tym razem wskazał, że Tajwańczycy pracują obecnie nad nowym modelem ze średniej półki. Urządzenie znane pod kodową nazwą "Ocean Life" będzie z pewnością nowym członkiem linii HTC U.

Specyfikacja jest niezła, ale bateria rozczarowuje

Nowe urządzenie HTC ma być oparte na Snapdragonie 660, który niedawno został zapowiedziany przez Qualcomma. Na jego pokładzie można będzie znaleźć m.in.:

  • 5,2-calowy ekran FullHD (1920 x 1080 pikseli);
  • aparat główny z matrycą 16 Mpix;
  • aparat przedni z matrycą 16 Mpix;
  • moduł Bluetooth w wersji 5.0;
  • baterię o pojemności 2600 mAh.

Pomijając akumulator, którego pojemność nie prezentuje się zbyt imponująco, przedstawiona specyfikacja techniczna modelu Ocean Life jest obiecująca. Nie ma co jednak liczyć, że smartfon będzie najtańszym przedstawicielem segmentu mid-range; to raczej sprzęt z wyższej średniej półki cenowej (ok. 2000 zł?).

Edge Sense także w tańszych smartfonach HTC

Uwagę w przypadku tej nowości najbardziej przykuwa nie specyfikacja, a wzmianki o dodatkach HTC. Ocean Life ma działać na Androidzie 7.1.1 z nakładką Sense 9. Ma do tego wspierać rozwiązanie HTC USonic oraz technologię HTC Edge Sense znaną z flagowego HTC U11.

HTC Edge Sense
HTC Edge Sense

Oznacza to, że wkrótce na rynku zadebiutować może tańszy model HTC, który umożliwia wykonywanie wybranych czynności przez ściskanie obudowy. Funkcja ta nie jest może obecnie szalenie rozbudowana, ale wprowadzenie jej w tańszym modelu może pomóc w jej popularyzacji.

Przedstawiciele HTC na polskiej premierze U11 ujawnili nam, że zastosowane w U11 sensory są rozwiązaniem bardzo tanim w implementacji i nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości wprowadzić je w przystępniejszych cenowo urządzeniach. Kto wie, może oznacza to, że w przyszłości trafi do urządzeń jeszcze tańszych niż Ocean Life.

To mniejsza wersja HTC U11?

Może to daleko idące wnioski, gdyż o nowości nie wiadomo wciąż za wiele, ale nie zdziwię się, gdy będzie ona określana jako mniejsza wersja flagowca HTC. U11 został ciepło przyjęty, a dodatki, jak wspomniane Edge Sense, zwracają uwagę. Znajdzie się więc spora grupa użytkowników, która może być zainteresowana jego mniejszą i tańszą wersją, a Tajwańczycy mogą to wykorzystać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)