Edycja wideo także dla starszych iPhone'ów

zdjecie3
zdjecie3
Krystian Bezdzietny

08.08.2009 16:00, aktual.: 08.08.2009 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z rarytasów, w jakie wyposażony jest nowy iPhone 3GS jest kręcenie filmików i nawet ich edycja z poziomu biblioteki. Nie trzeba było długo czekać, aby tę drugą funkcjonalność zastosować również w starszych iPhone'ach.

Co prawda filmików na starych iPhone'ach nie będziemy kręcić tak, jak iPhonem 3GS, gdyż jest to sprzętowo niemożliwe, ale nikt nie powiedział, iż filmików kręcić się nie da. Od tego bowiem służy opisywany już przez nas Cycorder. Jakość filmików powstałych w wyniku korzystania z Cycordera nie wprawia w zachwyt, ale ważne, że działa.

To jednak, na czym się dzisiaj skupię, to możliwość edycji tych własnie filmików (nakręconych m.in. Cycorderem) z poziomu biblioteki obrazów. Co ciekawe, po zastosowaniu się do instrukcji znajdującej się niżej, otrzymamy również możliwość oglądania filmików nakręconych Cycorderem bezpośrednio z biblioteki obrazów. Moim zdaniem to świetna opcja.

Recording and editing a Video on an iPhone 3G!

Oczywiście wszystko nie jest takie lekkie i przyjemne, jak wydawać by się mogło, albowiem gdy już ukończymy odpowiednią zabawę z plikami, będziemy musieli za każdym razem przełączać pewien wyłącznik w SBSettings, w zależności od tego, co będziemy chcieli robić. Przypuśćmy wyłącznik będzie musiał być wyłączony, abyśmy mogli normalnie robić zdjęcia, czy jak będziemy chcieli korzystać normalnie z Cycordera. Włączony zaś będzie musiał być wtedy, kiedy będziemy chcieli korzystać z edycji wideo.

  • su root
  • alpine
  • bash /private/var/tmp/VideoToggle/install

[*]Gdy proces instalacji dobiegnie końca, wychodzimy z terminala i wykonujemy Respring bądź restart iPhone'a.

[/olist]

Od tej chwili możemy korzystać z edycji wideo na iPhone'ach 2G oraz 3G. Należy jednak pamiętać o zasadzie korzystania z przycisku w SBSettings. Ja natknąłem się na to, że nie wiadomo czemu zdjęcia nie chciały się zapisywać ;).

Aby jednak odinstalować możliwość edycji wideo, wchodzimy w Mobile Terminal i wpisujemy kolejno:

  • su root
  • alpine
  • bash /private/var/tmp/VideoToggle/uninstall.

źródło: iSpazio

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)