Ekran 3D w telefonie? Czemu nie...

Ekran 3D w telefonie? Czemu nie...
Mateusz Żołyniak

04.04.2010 17:18, aktual.: 04.04.2010 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Być może już wkrótce za sprawą Sharpa, całkowicie zmieni się sposób postrzegania wyświetlaczy w telefonach. Firma zaprezentowała bowiem pierwszy na świecie, komórkowy ekran dotykowy, który wyświetla obraz w 3D.

Według japońskiego producenta, ekrany 3D są kolejnym krokiem naprzód w rozwoju urządzeń przenośnych (komórek, kamer czy przenośnych konsol) i w ciągu kilku najbliższych lat powinny zastąpić zwykłe ekrany tak, jak te zastąpiły niegdyś czarno-białe wyświetlacze.

Poniżej krótkie wideo z prezentacji nowej technologii Sharpa:

Co do samych ekranów, to (jak mogliście usłyszeć na filmiku) umożliwiają one wyświetlanie obrazu zarówno w 2D, jak i w 3D oraz płynne przechodzenie między oboma trybami. Zaprezentowany wyświetlacz miał 3,4-calową przekątną, rozdzielczość 480 x 754 oraz był dwa razy jaśniejszy niż wcześniejsze produkty firmy. Do wyświetlania obrazu 3D, wykorzystuje on zjawisko paralaksy.

Mimo iż nie jestem fanem ekranów 3D, muszę przyznać, że projekt zapowiada się niezwykle interesująco i może wnieść zupełnie nową jakość do świata komórkowych (i nie tylko) gier.

Masowa produkcja dotykowych ekranów 3D Sharpa ruszyła już 1 kwietnia tego roku. Pierwszym urządzeniem, wyposażonym w nie, ma być nowej generacji Nintendo DS. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy pojawią się pierwsze telefony wykorzystujące nową technologię.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)