Ekran Google Nexus One to oszustwo?

Ekran Google Nexus One to oszustwo?
Paweł Żmuda

27.03.2010 13:00, aktual.: 27.03.2010 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Google popełniło jeszcze jeden zasadniczy błąd przy promocji Nexusa One. Telefon sygnowany logiem giganta z Mountain View sprzedawany jest jako urządzenie wyposażone w ekran pracujący w rozdzielczości 480 x 800. Specjalistyczne testy i porównanie Nexusa z Motorolą Droid wskazują jednak na to, że wyświetlacz komórki tak naprawdę wyświetla zaledwie 392 x 653 pikseli! Oszustwo?

Obserwacji dokonał pan Luke Hutchison, właściciel Nexusa One, pracujący w firmie MIT's Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory.

"Po ekranie Nexusa spodziewałem się bardzo wiele. Telefon Google wyposażono w wyświetlacz AMOLED, który w założeniu oferować miał żywe kolory, wyraźny kontrast, a przy tym pobierać znacznie mniej energii niż większość ekranów LCD. Jedną z pierwszych rzeczy na którą zwróciłem uwagę były jednak rozmyte piksele, rzucające się w oczy podczas czytania czarno-białego tekstu", czytamy w raporcie opracowanym przez Hutchisona.

Problem z telefonem stał się bardziej wyraźny, gdy porównano go z Motorolą Droid. Po przeprowadzeniu specjalistycznych pomiarów, Hutchison stwierdził, że ekran telefonu wyświetla jedynie 392 x 653 piksele. Google i HTC świadomie wprowadziły swoich klientów w błąd?

Wszystko wskazuje na to, że tak, jednak firmy nie odniosły się jeszcze do zarzutów stawianych na łamach serwisu Arstechnica. Wygląda na to, że na prawdziwie dopracowany ekran AMOLED musimy poczekać do czasu premier Samsungów z wyposażonych w wyświetlacze [Super AMOLED](http://Super AMOLED Samsunga pokazany na filmie).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)