Ekran iPhone'a 6 pokryty szafirowym szkłem to ściema?

Ekran iPhone'a 6 pokryty szafirowym szkłem to ściema?

Ekran iPhone'a 6 pokryty szafirowym szkłem to ściema?
Źródło zdjęć: © youtube/MKBHD
Mateusz Żołyniak
19.07.2014 13:10, aktualizacja: 19.07.2014 20:41

Od dawna wiele mówi się to, że Apple w nowych iPhone'ie wykorzysta panel ochronny, który wykonany będzie z szafirowego szkła. Materiał przygotowany przez Marquesa Brownlee'ego poddaje jednak w wątpliwość te doniesienia.

Marques Brownlee to vloger i recenzent urządzeń mobilnych, który znany jest również jako MKBHD. W jego ręce trafił ostatnio przewijający się na wielu stronach technologicznych przedni panel ochronny, który ma być elementem obudowy nowego, 4,7-calowego iPhone'a 6. Marques postanowił od razu sprawdzić jego wytrzymałość. Wyniki testu dla wielu mogą być dość zaskakujące.

Wcześniej pojawiało się wiele materiałów, które miały udowodnić, że wykonany rzekomo z szafirowego szkła panel jest dużo bardziej odporny niż warstwy ochronne Gorilla Glass. Okazuje się jednak, że przedni panel nowego iPhone'a tak naprawdę nie ma wiele wspólnego z szafirowym szkłem.

iPhone 6 Sapphire: Explained!

Na powyższym wideo Marquesowi nie udało się zarysować panelu nożem, ale przy użyciu papieru ściernego już tak. Wykorzystał on dwa typy papieru, które miały odpowiednio około 7 i 8 punktów w skali twardości Mohsa. Szafirowe szkło ma aż do 9 punktów twardości w tej skali, więc żaden z papierów nie powinien go porysować, co było widoczne na przykładzie przycisku funkcyjnego iPhone'a 5s.

Obraz

Twardość przedstawionego na wideo przedniego panelu jest wyższa niż w przypadku warstwy ochronnej poprzednich iPhone'ów, ale daleko jeszcze do 9 punktów w skali Mohsa. Jeżeli okaże się, że rzeczywiście będzie to element obudowy nowego smartfona Apple'a, to plotki o wykorzystaniu szafirowego szkła były nieprawdziwe.

Oczywiście nie można wykluczyć także, że nie potwierdzą się doniesienia analityków, o których wczoraj wspominał Miron. Przedstawiciele JP Morgan stwierdzili, że panel ochronny z szafirowego szkła będzie dostępny tylko w najdroższych wersja iPhone'a 6 z 64 GB (lub 128 GB) pamięci wbudowanej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)