Ekran rośnie w oczach. OPPO X 2021 to smartfon z płynną regulacją rozmiaru wyświetlacza

Ekran rośnie w oczach. OPPO X 2021 to smartfon z płynną regulacją rozmiaru wyświetlacza

Ekran rośnie w oczach. OPPO X 2021 to smartfon z płynną regulacją rozmiaru wyświetlacza
Miron Nurski
17.11.2020 14:28, aktualizacja: 17.11.2020 17:47

OPPO ma już działający prototyp.

W Chinach ruszyła impreza OPPO INNO DAY 2020. Chiński producent, jak co roku, pochwalił się swoimi najnowszymi rozwiązaniami i uchylił rąbka tajemnicy na temat planów na przyszłość. Gwoździem programu był OPPO X 2021.

OPPO X 2021 to koncepcyjny smartfon, który sam dopasuje rozmiar ekranu

Zanim przejdziemy do opisu urządzenia, lepiej zobaczcie je w akcji na wideo promocyjnym. Najciekawszy fragment zaczyna się na 0:52.

Hands-on Tour | OPPO INNO DAY 2020

OPPO zastosowało elastyczny i rozwijany ekran, który w połączeniu z układem napędowym Roll Motor pozwala na płynną regulację rozmiaru przestrzeni roboczej w zakresie od 6,7 do 7,4 cala. Aby rozwinąć lub zwinąć ekran wystarczy przesunąć palec po krawędzi urządzenia.

Wielkość wyświetlacza może zmieniać się automatycznie w zależności od aktualnie wyświetlanych treści. Jako przykład OPPO podaje odtwarzacz wideo, w przypadku którego ekran może idealnie dopasować się do proporcji filmu.

Producent zadbał też o stosowne oprogramowanie. Płynne animacje dają miłe dla oka złudzenie nie tyle rozwijania, co rozciągania ekranu. Wygląda to bardzo futurystycznie.

Na razie jest to tylko koncept, a konkurencja nie śpi

Póki co nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) OPPO wprowadzi tego typu telefon na rynek. Historia uczy, że stanie się to nieprędko. Rok wcześniej producent pokazał prototyp smartfonu z aparatem pod ekranem i wciąż nie zrealizował tego pomysłu komercyjnie. ZTE było szybsze.

Tym razem może być podobnie. Prace nad konkurencyjnymi smartfonami z rozwijanymi ekranami już wcześniej potwierdziły firmy TCL oraz LG.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)