Ekrany WhiteMagic Sony Ericssona świecą jak żadne inne

Ekran Xperii arc tak jasny, że aż kwiaty rosną?
Ekran Xperii arc tak jasny, że aż kwiaty rosną?
Kamil Homziak

12.08.2011 07:10, aktual.: 12.08.2011 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhiteMagic to nowy wyświetlacz produkcji Sony, który cechuje ponadprzeciętna jasność przy jednoczesnym niskim poborze energii. Światło z ekranu jest na tyle mocne, że pozwala na rozwój kwiatów. Jak osiągnięto taki efekt?

To głównie zasługa dołożenia czwartego, białego subpiksela, dzięki czemu możliwe było stworzenie wyświetlacza RGBW o maksymalnej jasności 1000 nitów. Co ważne, luminacja w trybie czuwania wynosi 470 nitów, czyli tyle, ile jest w stanie zaoferować Retina z iPhone'a 4. Z kolei rekord jasności należał do tej pory do NOVA Display z LG Optimus Black - 700 nitów. Panele WhiteMagic mają kontrast 1000:1 oraz kąty widzenia 160 stopni w obu płaszczyznach.

Sony chwali się też, że w normalnym trybie pracy ekran pobiera o połowę mniej prądu od tradycyjnych wyświetlaczy RGB. Niestety, dotychczas do zastosowań komercyjnych w nowej technologii udało się wyprodukować zaledwie 3-calowy ekran o rozdzielczości VGA 640 x 480, co dla topowych smartfonów jest wartością zbyt małą. Pozostaje mieć nadzieję, że proces produkcji paneli zostanie wkrótce dopracowany i za kilka czy raczej kilkanaście miesięcy firma przedstawi nowe konstrukcje WhiteMagic o znacznie większej przekątnej i rozdzielczości. Tymczasem japońsko-szwedzki koncern wypuścił reklamę, na której widać, że wyświetlacze z Xperii arc z Bravia Engine są na tyle jasne, że powodują wzrost kwiatów:

Xperia arc - Challenge the Greenhouse

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)