Ekscentryczny milioner, sir Richard Branson, wkracza do Polski z Virgin Mobile

Richard Branson wprowadza Virgin Mobile do Polski (fot.: reklama Virgin Mobile USA)
Richard Branson wprowadza Virgin Mobile do Polski (fot.: reklama Virgin Mobile USA)
Kira Czarczyńska

01.08.2012 17:00, aktual.: 01.08.2012 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Richard Branson znany jest z niesamowitych przedsięwzięć - między innymi przygotowania pierwszych prywatnych lotów w kosmos. Należący do niego wirtualny operator komórkowy działa z takim rozmachem jak sam Richard. Jeszcze latem Virgin Mobile ma pojawić się w Polsce. Korzystać będzie z infrastruktury Play.

Debiut Virgin Mobile w naszym kraju kryje nadal sporo tajemnic, mimo że nastąpi praktycznie za chwilę. Na stronie operatora można znaleźć jedynie krótką notatkę, że usługi Virgin Mobile mają wystartować u nas "późnym latem".

Branson ocenia nasz rynek telekomunikacyjny jako atrakcyjny i przystępny, liczy więc na to, że wejście na niego zapewni Virgin Mobile silny start w Europie Środkowej i Wschodniej. W oficjalnym komunikacie powiedział:

Szukam miejsc, gdzie możemy zaoferować coś lepszego, świeższego, bardziej wartościowego. Jestem podekscytowany pomysłem startu marki Virgin Mobile w Polsce. [...] Polski konsument skorzysta z wejścia Virgin Mobile na rynek - dostanie konkurencyjną ofertę, doskonałą obsługę klienta, atrakcyjne ceny oraz przejrzysty system płatności.

Branson wie, co mówi, bo ma już spore doświadczenie w branży. Należący do niego wirtualny operator Virgin Mobile jest pierwszą siecią MVNO, jaka powstała na świecie (już w 1999 roku). Obecnie działa m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Francji, Indii, Chile, RPA i USA. Start w Polsce ma być początkiem ekspansji operatora w krajach europejskich.

Jaka będzie oferta Virgin Mobile?

Choć wiele serwisów już teraz spekuluje na ten temat, opierając się na ofertach Virgin Mobile w innych krajach, tak naprawdę trzeba czekać na informację bezpośrednio od operatora.

Sieć nie ma światowej, sztywnej oferty. W każdym kraju jest ona ustalana indywidualnie, ponieważ poszczególne marki Virgin Mobile działają niezależnie od siebie. W miarę pewne jest tylko to, że Branson zaoferuje jedynie usługi pre-paid, tak samo jak w pozostałych krajach.

Sieć będzie się opierała na infrastrukturze Play. Nie ma to być jednak, wbrew pojawiającym się sugestiom, ani próba przejęcia fioletowego operatora, ani też współpraca między markami. Ich oferty będą ze sobą konkurować na rynku.

To akurat może być bardzo ciekawe doświadczenie, bo firmy mają ze sobą sporo wspólnego - sposób funkcjonowania, chęć oferowania tanich usług czy podejście do innowacyjnych rozwiązań.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)