Ekspansja Xiaomi trwa. Byliśmy na otwarciu nowego salonu w Warszawie

Ekspansja Xiaomi trwa. Byliśmy na otwarciu nowego salonu w Warszawie

Ekspansja Xiaomi trwa. Byliśmy na otwarciu nowego salonu w Warszawie
Patryk Korzeniecki
01.12.2019 13:09, aktualizacja: 01.12.2019 14:09

Xiaomi prężnie rozwija sieć swoich sklepów w naszym kraju. Z dniem 29 listopada 2019 roku powiększyła się ona o dwa kolejne salony.

W sklepach Mi Home możemy liczyć na szeroki wybór sprzętu i akcesoriów Xiaomi. Mimo że to tylko część z niezwykle bogatej oferty firmy, to i tak jest w czym wybierać.

Xiaomi konsekwentnie powiększa dostępność swoich produktów, otwierając nowe salony Xiaomi i punkty Mi Points.

29 listopada 2019 roku chińska firma udostępniła dwa kolejne sklepy - w Rzeszowie i Warszawie (miał być jeszcze w Gdańsku, jednak otwarcie zostało przełożone z powodów technicznych). Zobaczmy, jak przebiegała ceremonia w stolicy. Odbyła się ona w Galerii Mokotów, a sam salon mieści się na dole - centralnie naprzeciwko Apple'a.

Xiaomi dalej przyciąga tłumy

Obraz

Marka jest już dosyć długi czas na rynku, jednak mimo wszystko uroczyste otwarcie nowego punktu przyciąga wielu zwiedzających. Zauważyłem, że w kolejce można było wypatrzyć dosyć sporo osób pochodzenia indyjskiego i azjatyckiego - to pokazuje, jak silnie zakorzeniona jest firma w świadomości tych narodów.

Obraz

Organizatorzy jeszcze chwilę trzymali zainteresowanych w niepewności, jednak w końcu nadszedł moment, na który wszyscy czekali.

Uroczyste przecięcie wstęgi

Obraz

Xiaomi zadbało o to, żeby otwarcie Mi Store w galerii Mokotów wyglądało wyjątkowo. Wejście zostało ozdobione balonami w kolorach marki, a za wejściem hostessa cierpliwie trzymała ozdobną podkładkę z trzema parami nożyczek...

Obraz

...które następnie zostały użyte do uroczystego przecięcia wstęgi. Po uściskach dłoni nowy Mi Home został otworzony dla zwiedzających.

Mi Home w Galerii Mokotów: co zwracało uwagę?

Obraz

Pierwszą rzeczą, która rzucała się w oczy jeszcze przed wejściem do środka, była oczywiście szklana gablota z telefonem koncepcyjnym Xiaomi Mi Mix Alpha. Obracająca się sylwetka futurystycznego urządzenia przyciągała oczy nie tylko zgromadzonych przed wejściem osób, lecz także niektórych przechodniów.

Jest i Xiaomi Mi Note 10

Drugim elementem, który zwrócił moją uwagę, był Xiaomi Mi Note 10. Xiaomi chciało podkreślić jego możliwości fotograficzne i umieścił smartfon na tematycznej podstawce z podświetlonym motywem migawki i dumnym napisem "108MP".

Obraz

Nie jestem fanem takich rozdzielczości w mobilnych matrycach, jednak widząc próbkę możliwości aparatu Mi Note 10 muszę powiedzieć, że został słusznie wyróżniony na tle pozostałych modeli.

Obraz

Przyznam też, że smartfon robi dużo lepsze wrażenie na żywo niż na fotografiach - klasa sama w sobie.

Rozwój salonów Mi Home w Polsce

To już kolejny salon Mi Store w Warszawie. Na tą chwilę mamy już trzy - w Arkadii, w Galerii Młociny i na Mokotowie.

Moim zdaniem Xiaomi powinno się skupić teraz na innych miastach. Cieszę się, że firma pomyślała o takich miejscowościach jak Białystok, Lublin czy Rzeszów, jednak są miejsca gdzie jeszcze ich brakuje. Przykładem jest Łódź. Dobrze, że niedługo powstanie tam punkt Mi Point, tak samo jak w innych, dużo mniejszych miastach.

Czy był ktoś z Was na otwarciu? Ciekaw jestem, jakie są Wasze wrażenia. Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)