Eksport kontaktów z Facebooka do iPhone'a - poradnik

Eksport kontaktów z Facebooka do iPhone'a - poradnik

Eksport kontaktów z Facebooka do iPhone'a - poradnik
Krystian Bezdzietny
24.01.2011 21:04, aktualizacja: 24.01.2011 22:04

Facebook to idealne źródło e-maili do znajomych. Czasem przydałoby się przetransportować wszystkie kontakty z serwisu bezpośrednio do iPhone'a, jednak portal takiej możliwości nie daje. Trzeba radzić sobie inaczej. Jak? Dowiecie się z poniżej zamieszczonego poradnika.

Jak wspomniałem wyżej, trzeba będzie przeprowadzić kilka żmudnych procesów, aby finalnie pozyskać kontakty z Facebooka. Podczas ich przenoszenia skopiowane zostaną dane takie jak: imię, nazwisko oraz adres e-mail. Nawet jeśli ktoś na swoim profilu zamieścił numer telefonu, to nie zostanie on zapisany w kontaktach.

Będziesz potrzebować:

  • []iPhone’a, iPada lub iPoda touch ze sprawnym połączeniem internetowym;[]konta Facebook;[]konta Yahoo Mail;[]konta Gmail.

Poradnik:

Od tej pory można korzystać zarówno z kontaktów pobranych z Facebooka, jak i tych istniejących wcześniej w iPhonie. iOS jest na tyle pomyślnie zaprojektowany, że obie grupy kontaktów nie będą się mieszać. Owszem, można wyświetlić obie na raz, ale główną listą będzie ta stara, z numerami telefonów.

Warto mieć również na uwadze, że usunięcie konta pocztowego Microsoft Exchange równoznaczne jest z usunięciem pobranych kontaktów z Facebooka.

Może się również okazać, że przykładowo na 150 kontaktów skopiowało się tylko 120. Dlatego tak się dzieje? Otóż powodem takiego zachowania jest opcja ukrycia adresu e-mail przez naszych znajomych. Jeśli ktoś go publicznie nie wyświetla, to importer Yahoo z pewnością pominął go podczas kopiowania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)