Eksportowanie wiadomości z iPhone'a do plików .PDF

Eksportowanie wiadomości z iPhone'a do plików .PDF
Krystian Bezdzietny

03.02.2012 12:06, aktual.: 03.02.2012 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iPhone poniekąd zrewolucjonizował sposób, w jaki na telefonach prowadzi się SMS-owe konwersacje. Wszystko dzięki zastosowaniu designu czatu, a nie wyodrębnianiu każdej wiadomości. Niestety, niesie to ze sobą pewne komplikacje - do niedawna jeszcze nie można było np. eksportować wszystkich SMS-ów wymienionych z konkretnym numerem i przeglądać konwersacji na komputerze. Dziś jest to możliwe za pomocą aplikacji Messages2PDF.

Jak nietrudno się domyślić, zadaniem aplikacji jest eksportowanie wiadomości SMS do pliku .PDF, który następnie można wysłać na dowolny adres email. Aplikacja odczytuje stosowne dane z pliku sms.db i odpowiednio je preparuje, aby były czytelne po wyeksportowaniu do .PDF-a. Plik końcowy zawiera wszystkie wiadomości posegregowane chronologicznie wraz z numerem odbiorcy. SMS-y wysłane oznaczone są jako SENT, a odebrane jako RECEIVED.

Aplikacja Messages2PDF jest naprawdę fajnym narzędziem, które pewnie niejednemu się przyda. Jest prosta w obsłudze, a przetwarzanie przez nią pliku trwa dosłownie chwilę. Sporządzone pliki, oczywiście w zależności od ilości danych, zajmują około 1 megabajta.

Messages2PDF można znaleźć w Cydii, gdzie aplikacja dostępna jest z 1,99 dolara. 

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)