Ekspresowe usuwanie wpisanego tekstu

Ekspresowe usuwanie wpisanego tekstu13.08.2012 13:00
Ekspresowe usuwanie wpisanego tekstu
Krystian Bezdzietny

Gdy w trakcie wpisywania tekstu na iOS-ie chcemy go szybko usunąć, wystarczy potrząsnąć urządzeniem i wybrać opcję Cofnij Wpisywanie. Jest to bardzo fajny i wygodny ficzer, z którego pewnie korzystają nieliczni. Jednak jeżeli posługiwanie się gestem potrząsania jest zbyt męczące, podobnie jak w przypadku autorotacji ekranu, to można zainstalować specjalne narzędzie, które jeszcze bardziej ten proces uprości. Poznaj ClearButton.

Jak nietrudno zauważyć na zamieszczonych wyżej screnach, ClearButton dodaje do okna wiadomości charakterystyczny przycisk, którego naciśnięcie - bez żadnych dodatkowych opcji - spowoduje natychmiastowe usunięcie wprowadzanego tekstu. Przycisk ClearButton można umiejscowić po lewej i/lub prawej stronie ekranu. Po zainstalowaniu narzędzia należy też je ręcznie aktywować z poziomu ustawień iOS-a.

ClearButton

ClearButton bezdyskusyjnie ułatwia wprowadzanie tekstu na iOS-ie, jednak Apple oferuje nam dwa rozwiązania pozwalające szybko usunąć napisany tekst: poprzez wspomnianą wcześniej opcję Cofnij Wpisywanie lub poprzez zaznaczenie całego tekstu, a następnie jego szybkie usunięcie.

[solr id="simblog-pl-60061" excerpt="0" image="0" _url="http://simblog.pl/wi-fi-i-siec-komorkowa-o-co-z-tym-chodzi" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-08-11--bc1ba54.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2358[/block]

Jeżeli ktoś dostrzega w ClearButton potencjał, to powinien zajrzeć do Cydii, gdzie narzędzie dostępne jest za dolara. Jednak jeżeli nie tylko z wprowadzaniem tekstu masz też problem, ale i zarządzanie autorotacją ekranu jest dla ciebie zbyt trudne, to przyjrzyj się opisanej kilka godzin temu na SIMblogu aplikacji Orientation Activator.

Źródło: modmyi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)