Ekstra Numer - Orange testuje drugi numer na jednej SIM

Ekstra Numer - Orange testuje drugi numer na jednej SIM
Kira Czarczyńska

27.05.2010 16:30, aktual.: 27.05.2010 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie kilka dni temu pisałam o Xtra Numerze w Play - a już Orange wprowadza podobną ofertę. Tylko bardziej rozbudowaną, bo z dodatkowego numeru na tej samej karcie SIM będzie można również dzwonić, wysyłać SMS-y czy korzystać z Internetu.

Zaledwie kilka dni temu pisałam o Xtra Numerze w Play - a już Orange wprowadza podobną ofertę. Tylko bardziej rozbudowaną, bo z dodatkowego numeru na tej samej karcie SIM będzie można również dzwonić, wysyłać SMS-y czy korzystać z Internetu.

Jak działa usługa?

Orange Ekstra Numer został stworzony z myślą o klientach, którzy potrzebują drugiego numeru telefonu, a nie chcą nosić dwóch aparatów telefonicznych.

Usługa Orange Ekstra Numer pozwala zamówić dodatkowy numer komórkowy do obecnie posiadanego. Dotychczasowy numer główny oraz nowy Ekstra Numer są jednocześnie widoczne w sieci i mogą przyjmować połączenia i SMS-y.

Różnica w stosunku do propozycji Play polega na tym, że Orange'owy Ekstra Numer jest w pełni niezależnym numerem telefonu, z którego można normalnie wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y i MMS-y lub korzystać z usług dodatkowych jak poczta głosowa czy Halo Granie.

Trwają testy - możesz się zgłosić

Operator zaprasza wszystkich abonentów i użytkowników Orange do testów nowej usługi, które potrwają do końca czerwca 2010r. Udział w teście jest bezpłatny>

Aby sprawdzić działanie nowej usługi, należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści EN na nr 8041.

Po zgłoszeniu się do testów otrzymujemy informację o przydzielonym numerze, terminie ważności usługi oraz krótkich kodach USSD potrzebnych do zarządzania usługą:

  • 1212# - przełączanie połączeń wychodzących na Extra Numer
  • 1211#- powrót do numeru głównego
  • 141#- sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących

UWAGA!

Z przyczyn technicznych testy Orange Ekstra Numeru nie są dostępne w roamingu. Przed skorzystaniem z usług roamingowych należy zakończyć testowanie usługi. Aby zrezygnować z testów należy wysłać SMS-a o treści REZ na numer 8041.

Jak korzystać z drugiego numeru?

W ramach testu do aktualnie używanej karty SIM zostanie przypisany drugi numer telefoniczny, z planem taryfowym na kartę - Orange POP. Warunkiem wykonywania połączeń z Ekstra Numeru jest doładowanie konta zgodnie z zasadami oferty Orange POP - standardowo, tak jak przy wykupieniu oddzielnej karty SIM.

Ekstra Numer jest przydzielany na okres 7 dni. Na dzień przed końcem jego ważności dostaniemy SMS-a z informacją o zbliżającym się końcu okresu ważności. Jeżeli wtedy wyślemy z numeru głównego SMSa o treści PRZEDLUZ pod numer 8041 - Extra Numer zostanie z nami na kolejne 7 dni.

Połączenia przychodzące na Extra Numer będą na wyświetlaczu oznaczone jako #2 lub 2, zależnie od posiadanego modelu telefonu.

Regulamin i szczegóły usługi: Orange Ekstra Numer

Źródło: Orange

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)