Huawei szykuje EMUI 10. Mam tylko jedno życzenie

Huawei szykuje EMUI 10. Mam tylko jedno życzenie

EMUI 9 wkrótce doczeka się następcy
EMUI 9 wkrótce doczeka się następcy
Miron Nurski
06.08.2019 17:08, aktualizacja: 06.08.2019 20:09

Lada moment Huawei zaprezentuje nową wersję swojego androidowego interfejsu. Od EMUI 10 oczekuję w zasadzie tylko jednej rzeczy.

Zawsze wolałem nakładki od czystego Androida. EMUI nie jest może moim numerem 1, ale ma swoje zalety. Jest bardziej funkcjonalne niż goły system Google'a, łaskawe dla baterii oraz działa szybko i płynnie nawet po wieeelu miesiącach użytkowania.

EMUI ma dużo zalet, ale wygląd nie jest jedną z nich

Wiem, wiem - kwestia gustu. Ale myślę, że naprawdę ciężko byłoby znaleźć osobę, która nazwałaby EMUI najładniejszym interfejsem na Androida. Ba, w 2019 roku coraz trudniej znaleźć jest osobę, która nazwałaby tę nakładkę zwyczajnie ładną.

W EMUI 9.1 panuje kolorystyczna niekonsekwencja
W EMUI 9.1 panuje kolorystyczna niekonsekwencja

Samsung długo był krytykowany za wygląd swojej nakładki, ale Samsung Experience wyglądało już bardzo dobrze, a najnowsze One UI to - w mojej ocenie - klasa. Powrót do EMUI boli jednak najbardziej po testach smartfonów OPPO, bo interfejs ColorOS to mój wizualny faworyt.

Jeszcze 2-3 lata temu na tle konkurencji Huawei nie wypadał najgorzej, ale konkurencja zdążyła już pójść do przodu, a Chińczycy stoją w miejscu. Pod niektórymi względami wręcz się cofają; z uwagi na ograniczenia systemowe twórcy zewnętrznych motywów mogą wymieniać mniej elementów interfejsu niż kiedyś. Np. pstrokate ikonki w ustawieniach pozostają niezmienione bez względu na zastosowany motyw.

Ustawienia w motywie domyślnym oraz Pure Google v2.9
Ustawienia w motywie domyślnym oraz Pure Google v2.9

Dodatkowe motywy i launchery rozwiązują więc estetyczny problem tylko częściowo. A w zasadzie część problemów rozwiązują, a inne tworzą. Na smartfonach Huaweia zewnętrzne launchery gryzą się z systemowymi animacjami, co momentami mocno kłuje w oczy.

Huaweiu, proszę, niech EMUI 10 będzie ładne

Ikonki, przełączniki, interfejs ustawień i systemowych aplikacji, tła, animacje, dobór kolorów - to wszystko wymaga dopieszczenia.

Na szczęścia premiera interfejsu EMUI 10, bazującego na Androidzie Q, została zaplanowana już na 9 sierpnia. Są spore szanse na to, że nakładka doczeka się sporych zmian wizualnych.

Huawei prawdopodobnie lada moment udostępni wersję beta w Chinach, a kilka tygodni później globalnie. Jesienią finalne wydanie EMUI 10 powinno wylądować na pierwszych smartfonach, począwszy od Huaweia Mate 30.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)