ESET Mobile Security w wersji beta na Androida

ESET Mobile Security w wersji beta na Androida
Jacek Wolan

05.05.2011 11:10, aktual.: 05.05.2011 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ESET Mobile Security to jeden z najpopularniejszych programów do ochrony komputerów osobistych. Teraz aplikacja pozwoli zabezpieczyć przed złośliwym oprogramowaniem także telefony z systemem Android.

Aktualnie dostępna jest wersja beta, która - jak zastrzega producent - nie powinna być instalowana przez mniej doświadczonych użytkowników. Poza tym nie ma jeszcze wszystkich funkcjonalności, w które będzie wyposażona wersja ostateczna. Obecnie ESET MS pozwala na skanowanie plików i wiadomości pod kątem obecności wirusów lub innego złośliwego oprogramowania. Umożliwia także blokowanie połączeń i wiadomości od wybranych osób. Co ciekawe, można zablokować także połączenia wychodzące, dzięki czemu rodzice mogą kontrolować, do kogo dzwonią ich dzieci.

Zabezpieczenie antykradzieżowe ogranicza się do skorzystania z lokalizatora GPS, zdalnej blokady i skasowania zawartości pamięci. Jest to możliwe dzięki komendom SMS wysyłanym na ten telefon. Niestety, brakuje dostępu do lokalizacji z poziomu strony internetowej (tak jak w Lookout MS). Biada temu, kto zapomni hasło ustawione podczas konfiguracji programu.

Po przejściu w tryb samolotowy i jego wyłączeniu zostałem poproszony o hasło. Z jednej strony fajnie, że takie zabezpieczenie jest, z drugiej - może skończyć się przywróceniem telefonu do ustawień fabrycznych - to „lek” na wszystkie tego typu programy.

Aplikacji ESET MS nie można też zwyczajnie usunąć z telefonu. Po instalacji aplikacji ESET MS zostałem poproszony o uprawnienia administratorskie. Zabezpieczają one program przed skasowaniem go z pamięci telefonu. Do tej pory spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami, ale w menu była opcja usunięcia. W tym przypadku trzeba przejść do: Ustawienia > Lokalizacja i zabezpieczenia > Wybierz administratorów urządzenia i odznaczyć EMS.

Więcej informacji i odnośnik do pobrania TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)