eSIM w T-Mobile wreszcie dla wszystkich. No, prawie wszystkich

eSIM w T‑Mobile wreszcie dla wszystkich. No, prawie wszystkich

eSIM w T-Mobile wreszcie dla wszystkich. No, prawie wszystkich
Miron Nurski
26.04.2022 16:28, aktualizacja: 27.04.2022 13:13

Na ten dzień wielu abonentów T-Mobile czekało od lat.

Standard eSIM - pozwalający na korzystanie z usług operatora bez konieczności umieszczania w telefonie fizycznej karty - rozwijany jest w Polsce bardzo powoli. Pod koniec 2018 roku jako pierwszy wprowadził go Orange. W sierpniu 2020 do imprezy dołączył T-Mobile, ale zarezerwował tę funkcję jedynie dla klientów biznesowych. Aż do teraz.

eSIM w T-Mobile także dla klientów indywidualnych

Operator informuje, że z wirtualnych kart eSIM mogą korzystać wszyscy abonenci taryf głosowych. Zarówno biznesowi, jak i indywidualni. Aktualnie od nowej technologii odcięci są więc wyłącznie użytkownicy ofert na kartę.

Aby wymienić fizyczną kartę SIM na wirtualną należy udać się do salonu T-Mobile lub skontaktować telefonicznie z obsługą klienta. Na podany podczas rozmowy adres e-mail wysłany zostanie specjalny kod QR, który należy zeskanować z poziomu telefonu.

eSIM w T-Mobile - informacje i tutorial

Niezbędny jest oczywiście także smartfon obsługujący eSIM. W Polsce są to przede wszystkim iPhone'y (od XS w górę) oraz topowe samsungi (Galaxy S20 w górę), ale funkcja dostępna jest także na pojedynczych modelach innych marek. Z czipów eSIM korzystać mogą również użytkownicy wybranych smartwatchów.

To teraz czekamy już tylko na sieć Play.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)