Europa pokochała smartfony?

Strona głównaEuropa pokochała smartfony?
09.03.2011 13:11
Fot. na lic. CC; Flickr.com/By Johan Larsson
Fot. na lic. CC; Flickr.com/By Johan Larsson
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Specjaliści z firmy analitycznej IDC podsumowali właśnie sprzedaż telefonów komórkowych w Europie Zachodniej w ostatnim kwartale 2010 roku. Okazało się, że pod koniec ubiegłego roku na rynek europejski trafiło aż 58,7 miliona telefonów komórkowych. Ile z nich to smartfony?

Okazuje się, że Stary Kontynent pokochał inteligentne komórki. Aż 25,6 miliona sprzedanych urządzeń (44%) to smartfony. Spora sprzedaż smartfonów spowodowała, że rynek urządzeń niewyposażonych w zaawansowane systemy operacyjne skurczył się o około 25%.

Według szacunków IDC komórki z Androidem rozeszły się w liczbie około 7,9 miliona egzemplarzy. Na naszym kontynencie mocno trzyma się Symbian (około 7 milionów sprzedanych urządzeń), a zaraz za nim znalazły się telefony z systemem iOS, których sprzedano 5,2 miliona.

Wśród najmniej popularnych urządzeń znalazły się telefony z BlackBerry OS (3,8 miliona). Telefony z innymi systemami trafiły jedynie do 1,7 miliona użytkowników. Ciekawe, czy w 2011 roku Europa przekona się na przykład do Windows Phone.

Źródło: intomobile

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)