Europejscy operatorzy szykują nowy system operacyjny?

Strona głównaEuropejscy operatorzy szykują nowy system operacyjny?
17.09.2010 16:53
Europejscy operatorzy szykują nowy system operacyjny?
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Według informacji do których dotarli dziennikarze Le Figaro, przedstawiciele największych europejskich sieci komórkowych, mogą pracować nad kolejnym komórkowym systemem operacyjnym. Które telekomy interesują się nowym OS-em?

Le Figaro twierdzi, że inicjatorem rozmów jest France Telecom, właściciel marki Orange. Osobą odpowiedzialną za negocjacje jest podobno Stephane Richard, który już teraz zaprosił do współpracy firmy takie jak Deutsche Telekom, Telefonica oraz Vodafone, które zaproszono na specjalne spotkanie od Paryża, na którym omówione zostaną problemy, wynikające z aktualizacji smartfonów, za opóźnienia których dostaje się telekomom.

Według Orange, systemy iOS oraz Google Android stały się swoistym "koniem trojańskim". Wygląda na to, że najwięksi operatorzy pójdą śladem kolegów z China Mobile, którzy opracowali własny system na podstawie open-source'owego Androida.

Szczegóły dotyczące ewentualnej współpracy telekomów, zostaną pewnie opublikowane po październikowym spotkaniu "na szczycie". Ciekawe co z tego wyjdzie...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)